Tomasz "phr" Wójcik nie był jedynym graczem AGO Esports, który po awansie do ćwierćfinału World Electronic Sports Games 2018 odpowiedział na kilka pytań obecnych w Chongqing dziennikarzy. Portal HLTV.org przepytał bowiem Dominika "GruBego" Świderskiego, który opowiedział o przygotowaniach do turnieju, celach rodzimej formacji, a także obecnej sytuacji na polskiej scenie CS:GO.

– Bootcampowaliśmy przez dwa tygodnie, pozmienialiśmy trochę nasz tryb treningowy, oglądaliśmy wiele dem i po prostu graliśmy. Naszym celem jest dotarcie co najmniej do najlepszej czwórki – zaczął GruBy, który wyjaśnił też, jak na AGO wpłynęło rozegranie tylko jednego meczu w fazie grupowej: – To jednocześnie dobre i złe. Dobre, bo dostaliśmy się do play-offów, co jest pozytywną wiadomością, ale złe, bo nie zagraliśmy w Chinach w zbyt wielu spotkaniach, a moim zdaniem im więcej się gra, tym lepszym się staje, szczególnie na turniejach offline – dodał Świderski.

Polski zawodnik powrócił także myślami do poprzedniej odsłony światowych finałów WESG, gdy AGO odpadło z rywalizacji na etapie ćwierćfinałów: – Gdybyśmy w zeszłym roku nie popełnili kilku głupich błędów, to moglibyśmy wygrać całe zawody. W tym roku jesteśmy tu z dwoma innymi graczami i borykamy się z pewnymi problemami, ale przybiliśmy tu silniejsi i myślę, że jeśli nie popełnimy tych głupich błędów, to możemy wygrać albo zająć drugie miejsce – wyznał GruBy.

Na koniec rozmowy strzelec AGO przedstawił swój punkt widzenia na temat ogólnej sytuacji panującej na rodzimym podwórku: – Niewłaściwi gracze są w niewłaściwych drużynach, a do naprawy tego potrzebne będą w pewnym momencie roszady. Dobrzy zawodnicy, mam na myśli tych starszych, grają z gorszymi, chodzi mi o młodszych, którzy potrzebują trochę czasu, by przyzwyczaić się do gry na wyższym poziomie – zakończył Świderski.

Kolejnym rywalem AGO Esports podczas finałów WESG 2018 będzie miksowy skład Valiance & Co. Początek tego pojedynku zaplanowany jest na jutro na 9:00, a jego transmisja wraz z angielskim komentarzem dostępna będzie na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat chińskiej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.