fot. Alsen Team

Alsen wypożycza dwóch swoich zawodników na potrzeby Ekstraklasa Games

Już 30 marca wystartuje faza ligowa rozgrywek Ekstraklasa Games, w których rywalizować będą przedstawiciele klubów piłkarskich występujących na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Organizacja Alsen Team, która posiada swoją dywizję w grze FIFA, nawiązała współpracę z dwoma klubami, tak aby jej reprezentanci mogli uczestniczyć we wcześniej wspomnianym turnieju.

Mowa o Marcinie „mrnie” Szczesu oraz Bartoszu „bejocie” Jakubowskim. mrn został wypożyczony do Pogoni Szczecin, zaś bejott tymczasowo zasilił szeregi Arki Gdynia. Obaj zawodnicy będą rywalizować na platformie Xbox, a wypożyczenia zakończą się po finałach imprezy.

– Takich rozgrywek w Polsce brakowało, a pomysł jest już realizowany np. w Premier League, Bundeslidze czy Ligue 1. Czuję sporą ekscytację i już nie mogę doczekać się startu. Arka Gdynia to klub, który rozumie esport i działał już na tym polu, dlatego mam nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układać  – tak na temat wypożyczenia wypowiedział się bejott.

Ekstraklasa Games może być najważniejszym wydarzeniem na polskiej scenie FIFA i cieszymy się, że nasi zawodnicy wezmą w nim udział. W nadchodzącej lidze będą reprezentować Arkę Gdynia i Pogoń Szczecin, w pozostałych rozgrywkach i turniejach Alsen Team. To najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie blokujemy rozwoju naszych zawodników – mówi Adam Kusiak, koordynator Alsen Team.

Finały Ekstraklasa Games odbędą się 26 maja. Weźmie w nich udział osiem najlepszych zespołów po drugiej fazie rozgrywek. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: I jak tu traktować miksy poważnie?

Trudno wyobrazić sobie profesjonalną scenę Counter-Strike'a bez tzw. miksów. W dużym skrócie są to ekipy, na które najczęściej składają się zawodnicy...