Po serwerach publicznych hula już najnowsza aktualizacja Counter-Strike'a, która wprowadziła do gry wiele zmian natury ekonomicznej. Jak przy okazji każdego dużej zmiany, także i tym razem opinie na temat tych modyfikacji są niejednoznaczne, chociaż przeważa umiarkowany optymizm.

Zadowolenia z zaproponowanych przez Valve nowości nie krył Issa "ISSAA" Murad. Zawodnik HellRaisers przyznał, że czuje ekscytację na myśl o nowych zasadach ekonomii i nie może doczekać się, by sprawdzić jak wpłyną one na grę, zauważając jednak, że M4A1-s przydałby się jeszcze lekkie poprawki. O wiele bardziej sceptyczny był natomiasst Richard "shox" Papillon z G2 Esports. Zdaniem Francuza cena AUG-a nie została dostatecznie zmieniona, przez co broń ta nadal będzie regularnie obecna podczas nadchodzących spotkań.

Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele polskiej sceny i tutaj entuzjazm jest o wiele większy. Zarówno Paweł "innocent Mocek, jak i trener devils.one, Mariusz "Loord" Cybulski podzielają co prawda zdanie shoxa, że tak niewielkie zwiększenie ceny karabinu AUG może nie wystarczyć, ale nie wpływa to na ich postrzeganie całej aktualizacji. Obaj Polacy szczególnie zadowoleni są z modyfikacji bonusów za przegrane rundy – według innocenta tak powinno to wyglądać już od dawna, Loord natomiast przyznał, że nowy format ekonomiczny może znacznie uatrakcyjnić obraz starć, które będą mniej jednostronne.

W nieco inny sposób do tematu podszedł Epitacio "TACO" de Melo. Doświadczony Brazylijczyk postanowił rozpisać każdą pojedynczą zmianę i do większości z nich był nastawiony pozytywnie. Tak naprawdę wątpliwości gracza MIBR wzbudziły tylko dwie kwestie – podobnie jak jego poprzednicy, stwierdził on, iż AUG potrzebuje jeszcze większej podwyżki cenowej, a ponadto wyraził lekkie niezadowolenie z wprowadzenia funkcji asysty poprzez oślepienie granatem błyskowym.

Dzisiejsza aktualizacja, poza modyfikacjami ekonomicznymi, przyniosła nam usprawnienia związane m.in. z korzystaniem ze strzelb i kilkoma mapami, a także wprowadziła do gry nową skrzynkę. Pełną listę zmian, które pojawiły się wraz z dzisiejszym updatem, znaleźć można pod tym adresem.