Na ostatnim Majorze w Katowicach compLexity Gaming nie zdołało obronić wywalczonego kilka miesięcy wcześniej statusu legendy. Peter "stanislaw" Jarguz i kompani zakończyli swoją przygodę z turniejem na drugiej fazie, wygrywając zaledwie jedno spotkanie. Jak do tej pory nie pojawiały się żadne doniesienia wskazujące na zmiany kadrowe w szeregach coL, jednak dzisiaj sytuacja uległa zmianie.

Jak informuje bowiem Jarek "DeKay" Lewis, amerykańska organizacja negocjuje z pozostającym bez pracodawcy Owenem "oBo" Schlatterem. Schlatter zapewne nie jest jeszcze znany szerszej publiczności, gdyż jego dotychczasowe doświadczenie zespołowe jest praktycznie znikome. Ostatnią drużyną w której występował 15-latek było FeelsUnderAgeMan, a wcześniej reprezentował on także barwy Guerilla Tactics oraz Adaptation. Zawodnik zasłynął z bardzo udanych występów w internetowej lidze FACEIT Pro League, gdzie w ubiegłym roku triumfował w ramach sześciu tygodni rozgrywek.

Wydaje się, że w razie przenosin nastolatka do compLexity zająłby on miejsce Jordana "n0thinga" Gilberta. Weteran sceny miał pomagać drużynie do zakończenia katowickiego Majora i nic nie wskazuje na to, aby miał w niej pozostać na stałe. Z racji swojego wieku oBo nie mógłby wspierać coL w ramach 9. sezonu ESL Pro League, wszak swoje 16. urodziny będzie obchodził dopiero w czerwcu. Jeżeli formacja zagwarantowałaby sobie miejsce w kolejnym, dziesiątym sezonie organizowanych przez ESL zawodów, to dopiero wtedy zawodnik byłby zdolny do gry.

Jeżeli powyższe informacje się potwierdzą, skład compLexity Gaming będzie wyglądał następująco:

  • Rory „dephh” Jackson
  • Peter „stanislaw” Jarguz
  • Shahzeb „ShahZaM” Khan
  • Ricardo „Rickeh” Mulholland
  • Owen "oBo" Schlatter
  • Jordan „n0thing” Gilbert – zmiennik

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: