W ostatnim starciu światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 naprzeciw siebie stanęły AGO Esports oraz Windigo Gaming. Górą z tego pojedynku wyszli Bułgarzy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Nic więc dziwnego, że jeden z zawodników najlepszej formacji, Georgi "SHiPZ" Grigorov, został wybrany MVP chińskiej imprezy.

https://twitter.com/HLTVorg/status/1107303741873704960

18-latek od samego startu rozgrywek imponował kapitalną formą, prowadząc swoją ekipę do play-offów. W fazie pucharowej WESG Grigorov tylko na dwóch z dziesięciu map zanotował rating poniżej 1,00. Na szczególne uznanie zasługuje postawa SHiPZa na drugiej lokacji meczu z G2 Esports. Wówczas nastolatek niemalże w pojedynkę odebrał Francuzom marzenia o awansie do wielkiego finału. W najważniejszej potyczce azjatyckich zawodów SHiPZ również nie zawiódł oczekiwań swoich kolegów, gdyż na trzech mapach zgarnął najwięcej eliminacji spośród całej piątki. Dzisiejsze wyróżnienie jest pierwszym tego typu indywidualnym osiągnięciem w karierze Bułgara.

Dzięki pokonaniu AGO Esports reprezentanci Windigo zainkasowali 500 tysięcy dolarów. Jastrzębie musiały zadowolić się przewidzianą dla wicemistrza kwotą 200 tysięcy dolarów. Drogę obu wspomnianych zespołów do finału WESG 2018 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.