Prawie dwa miesiące temu Gambit Esports zajęło czwarte miejsce na Minorze regionu CIS, a co za tym idzie nie zakwalifikowało się na główną imprezę w Katowicach. Jak się okazuje był to ostatni turniej offline Vlаdуslаva "bondika" Nеchуроrchuka oraz Andreya „B1ad3'a” Gorodenskiyego w barwach organizacji z czerwoną gwiazdą w logo. Dzisiaj Gambit poinformował o zakończeniu współpracy z zawodnikiem oraz trenerem.

Dłużej w szeregach rosyjskiej organizacji był B1ad3. W lipcu ubiegłego roku związany kontraktem z FlipSid3 Tactics szkoleniowiec trafił na wypożyczenie do Gambit, które początkowo miało dobiec końca 30 września. Na początku października obie organizacje uzgodniły przedłużenie wypożyczenia do końca miesiąca, choć w istocie trwało ono po dziś dzień. – Choć B1ad3 włożył wiele wysiłku, nie był on w stanie w pełni zaimplementować wszystkich swoich pomysłów dotyczących pożądanego sposobu gry. Chcielibyśmy podziękować mu za jego wkład i jesteśmy pewni, że jego trenerska kariera będzie kwitnąć, biorąc pod uwagę, że było to jego pierwsze doświadczenie z trenowaniem na pełny etat – przekazała organizacja.

bondika z kolei Gambit zakontraktowało ostatniego dnia grudnia zeszłego roku na dwumiesięczny, wygasający dokładnie 1 marca okres próbny. Były reprezentant HellRaisers zastąpił wówczas przesuniętego na rezerwę Dmitrya „dimasicka” Matvienko. W wiadomości w mediach społecznościowych strzelec przyznaje, iż otrzymał ofertę pozostania w drużynie na dłużej, jednak obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie kontraktu. Jak zapewnia organizacja, decyzja o przebudowie dywizji wynika z chęci zmiany kierunku, w którym zmierza zespół.

W tej sytuacji skład Gambit Esports prezentuje się następująco:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Sergey „Ax1Le” Rykhtorov
  • Dmitry „dimasick” Matvienko – rezerwowy

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: