fot. Blizzard/Robert Paul

Vancouver Titans i New York Excelsior niepokonane w ligowej fazie OWL Stage 1

Faza ligowa Overwatch League Stage 1 dobiegła końca. Zbyt miło wspominać jej nie będzie na pewno Karol „danye” Szcześniak, który w żadnym z siedmiu rozegranych przez Paris Eternal spotkań nie otrzymał szansy na debiut. Jakby tego było mało, jego ekipa po niezłym starcie złapała sporą zadyszkę, przez co w play-offach na pewno nie wystąpi.

Do pewnego momentu paryżanie mieli jeszcze matematyczne szanse na awans, ale musieli oba swoje mecze wygrać wynikiem 4:0 i liczyć na potknięcie Seoul Dynasty. Nic z tych rzeczy jednak się nie wydarzyło – Eternal co prawda pokonało Washington Justice, ale tylko 2:1, zaś Koreańczycy z Seulu gładko rozprawili się z obrońcami tytułu z London Spitfire 3:0. W obliczu tego wszystkiego późniejsza porażka francuskiej formacji z Philadelphia Fusion nie miała już żadnego znaczenia.

O wiele więcej powodów do radości mają natomiast w szeregach Vancouver Titans i New York Excelsior. Oba te zespoły na przestrzeni całej fazy ligowej nie zaznały smaku przegranej i w cuglach zagwarantowały sobie miejsce w fazie pucharowej. O ile jednak Excelsior mogło być pewne swojej zwycięskiej serii już od jakiegoś czasu, tak Titans przypieczętowało ją dopiero teraz. Debiutująca w rozgrywkach drużyna z Kanady nie miała jednak żadnych problemów z Guangzhou Charge, gromiąc oponentów 4:0.

Komplet wyników czwartego tygodnia oraz ostateczny układ tabeli prezentują się następująco:

# Drużyna Bilans
1. Vancouver Titans 7 – 0
2. New York Excelsior 7 – 0
3. Philadelphia Fusion 5 – 2
4. Toronto Defiant 5 – 2
5. Atlanta Reign 4 – 3
6. San Francisco Shock 4 – 3
7. Seoul Dynasty 4 – 3
8. Boston Uprising 4 – 3
9. Dallas Fuel 4 – 3
10. Los Angeles Gladiators 3 – 4
11. Guangzhou Charge 3 – 4
12. Houston Outlaws 3 – 4
13. Hangzhou Spark 3 – 4
14. Shanghai Dragons 3 – 4
15. London Spitfire 3 – 4
16. Chengdu Hunters 3 – 4
17. Paris Eternal 3 – 4
18. Washington Justice 1 – 6
19. Florida Mayhem 1 – 6
20. Los Angeles Valiant 0 – 7
16 marca
Justice 1:2 Eternal
Spitfire 0:3 Dynasty
Uprising 3:2 Fuel
17 marca
Reign 2:3 Hunters
Fusion 3:1 Eternal
Justice 3:2 Mayhem
Outlaws 1:3 Reign
18 marca
Charge 0:4 Titans

Teraz przed czołową ósemką kilka dni przerwy, ale już w najbliższy weekend rozegrana zostanie faza pucharowa, która zakończy się 24 marca. To właśnie ona przesądzi o tym, kto zgarnie główną nagrodę w wysokości 200 tysięcy dolarów. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Overwatch League na Twitchu.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników amerykańskiej ESL Pro League Season 9

Dobiegły końca ostanie regionalne eliminacje do amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 9. Oznacza to, że znamy już pełną listę szesnastu drużyn,...