fot. ESL/Adam Łakomy

Dwóch graczy OpTic zasili Cloud9?

Czyżby Cloud9 zamierzało nadal iść w kierunku bardziej europejskim? Tak twierdzi Dust2.dk, które dotarło do informacji sugerujących, iż skład północnoamerykańskiej organizacji mieliby zasilić Kristian „k0nfig” Wienecke i Jakob „JUGi” Hansen. Obaj Duńczycy od około roku związani są z OpTic Gaming.

C9 zakończyło katowickiego Majora poza czołową ósemką, ale i tak osiągnęło wynik lepszy niż się tego spodziewano – wszak międzynarodowy skład walczył o play-offy do samego końca, mimo że wcześniej musiał sobie radzić z wieloma problemami natury kadrowej. Tak czy inaczej, ten występ ponad stan nie uchronił ekipy przed zmianami. Już na początku marca jasnym stało się, że miejsca w ekipie nie zagrzeją Robin „flusha” Rönnquist i Jordan „Zellsis” Montemurro, a według ostatnich plotek poza drużyną znaleźć ma się również Fabien „kioShiMa” Fiey.

Wiele wskazuje, że następcami Zellsisa i kioShiMy mieliby być właśnie k0nfig i JUGi. Duńscy gracze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności m.in. podczas FACEIT Major London 2019, jednak już na Intel Extreme Masters Katowice 2019 awansować im się nie udało. Mimo wszystko mają oni na swoim koncie pewne sukcesy – mowa tutaj m.in. o drugim miejscu zajętym na cs_summit 3 oraz o półfinale StarSeries i-League Season 6. Co ciekawe, na ten moment nie jest do końca jasne jaka przyszłość czekać będzie obecny skład OpTic, jeżeli Winecke i Hansen faktycznie zdecydują się odejść.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Cloud9 będzie prezentować się następująco:

  • Timothy „autimatic” Ta
  • William „RUSH” Wierzba
  • Maikil „Golden” Selim
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Jakob „JUGi” Hansen

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vancouver Titans i New York Excelsior niepokonane w ligowej fazie OWL Stage 1

Faza ligowa Overwatch League Stage 1 dobiegła końca. Zbyt miło wspominać jej nie będzie na pewno Karol "danye" Szcześniak, który w żadnym z siedmiu ro...