fot. ESL/Adam Łakomy

Problemy zdrowotne KrizzeNa, SANJI wskakuje do składu AVANGAR

Dość niespodziewanie w składzie AVANGAR doszło do zmiany. Nie jest ona jednak spowodowana niezadowalającą postawą drużyny – wszystkiemu bowiem winne są problemy zdrowotne Aidyna „KrizzeNa” Turlybekova. To właśnie z tego powodu do drużyny dokooptowany awaryjnie został Sanjar „SANJI” Kuliev.

KrizzeN członkiem AVANGAR jest od lipca 2017 roku i wraz z formacją tą wystąpił m.in. na dwóch Majorach oraz dotarł do półfinału EPICENTER 2018. Niemniej teraz nie będzie nam dane go oglądać i nie wiadomo jak długo potrwa jego absencja – w opublikowanym przez organizację oświadczeniu napisano wprost, że Kazach opuścił podstawowy skład na nieznany jeszcze okres. Nadal jednak pozostaje on członkiem drużyny i formalnie będzie pełnić w niej rolę zmiennika.

W związku z tym miejsce zajmowane dotychczas przez Turlybekova przejmie SANJI, którego niektórzy kibice mogą kojarzyć ze styczniowego Minora CIS, na którym zagrał pod banderą Syman Gaming. Wraz z AVANGAR współpracował już od jakiegoś czasu, zastępując Bektiyara „fitcha” Bahytova m.in. w play-offach LOOT.BET/CS Season 1 oraz w pierwszym tygodniu Esports Championship Series Season 7. Teraz jest już jasne, że zobaczymy go również w kolejnych spotkaniach ECS.

W związku z tym skład AVANGAR prezentuje się następująco:

  • Timur „buster” Tulepov
  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Bektiyar „fitch” Bahytov
  • Sanjar „SANJI” Kuliev – zmiennik
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener
  • Aidyn „KrizzeN” Turlybekov – rezerwowy

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kashtelan

Kashtelan: Orły fajnie wyglądały online, jednakże dużo gorzej będą wyglądały na lanie

Po triumfie Illuminar Gaming nad Wisłą Płock udało nam się porozmawiać z midlanerem zwycięskiej formacji. Gaweł "Kashtelan" Paprzycki opowiedział nam...