Współpraca Runtime.gg ze wschodnioeuropejskim składem CS:GO trwała zaledwie dwa miesiące. Dziś bowiem niemiecki producent napojów dla sportowców ogłosił, iż już kilka dni temu zaprzestał on wspierania ekipy, w której znajdowali się m.in. Sergey "starix" Ischuk i Denis "seized" Kostin.

Drużyna dowodzona przez starixa wspólnie występowała jeszcze od końca ubiegłego roku, chociaż wtedy robiła to jeszcze pod nazwą UnderPressure. To właśnie jako UP udało jej się przebrnąć zarówno przez otwarte, jak i zamknięte eliminacje do Minora CIS, dzięki czemu finalnie w styczniu tego roku pojawiła się ona w Katowicach. Krótko przed przylotem do stolicy Górnego Śląska udało jej się jednak zyskać wsparcie sponsora, którym było właśnie Runtime. – To jest dopiero nasz początek i będziemy pomagać graczom w osiągnięciu ich najwyższego poziomu – zapewniała wówczas organizacja w oficjalnym oświadczeniu.

Niemniej przygoda zespołu z Minorem nie trwała zbyt długo i zakończyła się już po fazie grupowej, podczas której seized i spółka przegrali oba swoje mecze – zarówno z Winstrike Teamem, jak i z pro100. Później zawodnicy bez większych sukcesów próbowali jeszcze swoich sił w turnieju kwalifikacyjnym do Intel Extreme Masters Sydney 2019, nie dziwi więc fakt, że ostatecznie niemieccy włodarze nie zdecydowali się na przedłużenie dotychczas obowiązujących kontraktów. Te natomiast wygasły 15 marca i od tego czasu złożona z dwóch Rosjan, dwóch Ukraińców i Litwina ekipa pozostaje bezrobotna, zaś jej przyszłość jest nieznana.

Ostatni skład Runtime.gg prezentował się następująco:

  • Dmitry „hooch” Bogdanov
  • Denis „seized” Kostin
  • Nikolaj „kalinka” Rysakov
  • Sergey „starix” Ischuk
  • Alexander „scoobyxie” Marynych
  • Vadim „MSE” Zimin – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: