Dziś poznaliśmy piątą już ekipę, która otrzymała z rąk organizatorów bezpośrednie zaproszenie na DreamHack Open Rio 2019. Tym razem padło na Valiance & Co, które po pierwszych tegorocznych turniejach może odczuwać spory niedosyt.

Jeszcze w styczniu Rokas "EspiranTo" Milasauskas i spółka pojawili się w Katowicach, by wziąć tam udział w europejskim Minorze. Międzynarodowy skład radził sobie nawet nieźle, ale po wyjściu z grupy nie wygrał już meczu, a wystarczyło zaledwie jedno zwycięstwo, by móc powalczyć o awans na Majora przez turniej Play-in. Niedawno natomiast Valiance wystąpiło na światowych finałach World Electronic Sports Games 2018, docierając aż do ćwierćfinału. Niemniej apetyt rośnie w miarę jedzenia i podopieczni niemieckiej organizacji liczyli zapewne na więcej, chociaż warto też pamiętać, że polegli oni z późniejszymi wicemistrzami z AGO Esports.

Na ten moment lista uczestników DreamHack Open Rio 2019 prezentuje się następująco:

AVANGAR eUnited FURIA Esports
Luminosity Gaming Sharks Esports Valiance & Co

Wolne pozostały jeszcze dwa miejsca – jedno zostanie przyznane w formie zaproszenia, drugie będzie można natomiast wywalczyć na drodze południowoamerykańskich eliminacji. Sam turniej DreamHack Open Rio 2019 odbędzie się między 19 a 21 kwietnia, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów.