fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue oficjalnie znika ze sceny CS:GO!

Potwierdziły się dzisiejsze doniesienia – Rogue oficjalnie postanowiło wycofać się ze wspierania swojej sekcji Counter-Strike: Global Offensive. Amerykańska organizacja na scenie obecna była od 2016 roku, ale ostatnie zawirowania personalne skłoniły ją do przerzucenia inwestycji w inne dziedziny esportu.

Przypomnijmy, że już pod koniec ubiegłego roku roku Rogue musiało sobie poradzić z odejściem Caspera „cadiaNa” Møllera i Ricky’ego „Rickeha” Mulhollanda. Ostatecznie powstałe w ten sposób luki udało się zapełnić, ale odbiło się to na postawie zespołu, który nie powtórzył wcześniejszego wyczynu i nie zagwarantował sobie udziału na drugim z rzędu Majorze. Jakby tego było mało, ostatnio coraz głośniej mówiło się, że kolejni gracze mogą odejść i zgodnie z opublikowanym przez organizację oświadczeniem to właśnie przesądziło o tym, że ekipa zdecydowała się całkowicie wycofać ze sceny CS:GO.

W ubiegłym tygodniu zapewniliśmy sobie miejsce na finałach ECS Season 7, ale wtedy MSL i niko dostali szansę, by powrócić do Danii i stworzyć tam nowy skład. To znany nam problem, bo coś podobnego wydarzyło się już sześć miesięcy wcześniej, gdy cadiaN wyjechał po tym, jak dobrze zaprezentowaliśmy się na FACEIT Majorze – przyznał założyciel Rogue, Franklin Villareal. – Utrata MSL-a i niko oznaczałaby kolejną długą przebudowę w momencie, gdy dopiero skończyliśmy poprzednią. Po długich rozważaniach uznaliśmy, że nie możemy spędzić kolejnych sześciu miesięcy na powtórnej przebudowie drużyny, zwłaszcza z uwagi na zbliżający się termin zgłaszania składów do ESL Pro League – dodał.

Na ten moment przyszłość poszczególnych zawodników ekipy pozostaje nieznana, chociaż już dziś nowego pracodawcę znalazł Hunter „SicK” Mims, który zasilił szeregi compLexity Gaming. Niejasne pozostają również losy zwolnionego przez formację miejsca w ESL Pro League, chociaż nadzieje na jego przejęcie ma Team Singularity – to właśnie ten zespół poległ z Rogue podczas grudniowego turnieju barażowego w Dallas.

Ostatni skład Rogue prezentował się następująco:

  • Daniel „vice” Kim
  • Spencer „Hiko” Martin
  • Hunter „SicK” Mims
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Nikolaj „niko” Kristensen

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rogue Faceit Major

SicK za n0thinga w compLexity

Przygoda Jordana "n0thinga" Gilberta z compLexity Gaming dobiegła końca. Miejsce doświadczonego Amerykanina zajął bowiem nowo pozyskany Hunter "SicK"...