Niespełna dwa tygodnie po zmianie szkoleniowca Winstrike Team zdecydował się również na roszady w swoim składzie. W ich wyniku poza zespołem znalazł się Jan "wayLander" Rahkonen, którego następcą został Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk. Przypomnijmy, że Ukrainiec dopiero co rozstał się z Gambit Esports.

Dzisiejsze przetasowania oznaczają, że końca dobiega trwająca zaledwie pięć miesięcy przygoda wayLandera z Winstrike. Doświadczony zawodnik trafił pod skrzydła rosyjskiej organizacji w październiku ubiegłego roku i zdążył nawet wystąpić wraz z nią na Majorze, teraz uznano jednak, że pora na kogoś nowego. – wayLander odgrywał ogromną rolę w kształtowaniu tego, czym obecnie jest Winstrike. (...) Jestem pewny, że bez niego nie moglibyśmy wygrać tych wszystkich spotkań, które wygraliśmy. Ale obecnie potrzebujemy nieco świeżego spojrzenia na naszą grę. Musimy iść dalej, bo wydaje mi się, że przestaliśmy się rozwijać – przyznał w oświadczeniu Adalyat Mamedov, główny menadżer drużyny.

I właśnie dlatego sięgnięto po bondika, który w przeszłości związany był m.in. z FlipSid3 Tactics, HellRaisers czy też TyLoo. Przez ostatnie tygodnie mogliśmy go natomiast oglądać w barwach Gambit, gdzie nie osiągnął jednak większych sukcesów. W krótkim odstępie czasu formacja straciła szansę na awans na Majora, na IEM Sydney 2019 oraz do ECS Season 7, wobec czego Nеchуроrchukowi podziękowano. Niemniej nie musiał on zbyt długo czekać na nowego pracodawcę. – Cieszę się, że jestem częścią Winstrike. Wierzę, że zgromadzono tu perspektywicznych zawodników i jeśli będziemy pracować w odpowiedni sposób, to będziemy mogli wznieść się jeszcze wyżej – stwierdził 25-latek.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • Kirill „Boombl4” Mikhailov
  • Aurimas „Kvik” Kvakšys
  • David „n0rb3r7” Danielyan
  • Georgi „WorldEdit” Yaskin
  • Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk
  • Daniil „pipsoN” Mescheryakov – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym: