Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Rogue jednak nie pojawi się na StarSeries i-League Season 7. Północnoamerykańska drużyna kilka dni temu została rozwiązana, jednak miała po raz ostatni wystąpić wspólnie właśnie w Szanghaju. Teraz wiemy już, że do tego nie dojdzie.

Niezależnie od wszystkich plotek, nasza piątka pojedzie do Chin na SLTV – zapewniał jeszcze w sobotę Spencer "Hiko" Martin. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Samo Rogue wycofało się ze wspierania dywizji CS:GO, zaś dwóch dotychczasowych kolegów doświadczonego Amerykanina znalazło już sobie nowych pracodawców, lada moment natomiast to samo powinni zrobić kolejni dwaj gracze. W tych okolicznościach nie dziwi więc fakt, że Hiko i spółka ostatecznie nie wezmą udziału w imprezie.

Zamiast nich organizatorzy awaryjnie ściągnęli ViCi Gaming, które było jedną z niewielu sensownych opcji. Pamiętajmy wszak, że zmagania startują lada moment i trudno byłoby komukolwiek spoza Azji załatwić wszystkie formalności wizowe na czas. Postawiono zatem na zespół, który mogliśmy oglądać już przy okazji niedawnego katowickiego Majora.

Wobec tego pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

30 marca
04:00 North vs NRG Esports BO3
04:00 ENCE vs Team Spirit BO3
07:00 FaZe Clan vs paiN Gaming BO3
07:00 TYLOO vs Renegades BO3
10:00 Fnatic vs Ninjas in Pyjamas BO3
10:00 MIBR vs Panda Gaming BO3
13:00 BIG vs Team Vitality BO3
13:00 Natus Vincere vs ViCi Gaming BO3

StarSeries i-League Season 7 odbędzie się między 30 marca a 7 kwietnia 2019 roku w Szanghaju i zagwarantuje uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.