fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Wojna nerwów na korzyść REC. Ekipa Woolite’a wygrywa z devils.one w finale Ultraligi

Cóż to było za spotkanie! Rogue Esports Club po prawie pięciogodzinnej rozgrywce uporało się z devils.one i triumfowało w pierwszym sezonie Ultraligi. Podopieczni Adriana „hatchy’ego” Widery byli w stanie przedłużyć serię przy wyniku 0:2, jednakże dwie wygrane mapy to wszystko, na co było ich dziś stać. Po raz kolejny ekipa Oskara „Vandera” Bogdana udowodniła, że jest najlepszą drużyną w Polsce i będzie celowała w zwycięstwo podczas European Masters.

Rogue Esports Club 3:2 devils.one

Paweł „Woolite” Pruski po raz kolejny zaskoczył nas wyborem Sony na dolną alejkę. Pierwsza krew powędrowała jednak do Emila „Larssena” Larssona, który zszedł właśnie na bota i unicestwił przeciwnego marksmana. Dzięki temu kilka minut później gracze Rogue zrównali z ziemią pierwszą strukturę. Dosyć duża walka drużynowa na środkowej linii zakończyła się klęską graczy devils.one, przez co Vander i spółka zgarnęli Nashora. Fantastyczna inicjacja Kacpra „Inspireda” Słomy przyniosła kolejne znaczące zwycięstwo, co pozwoliło jego ekipie na zaatakowanie bazy przeciwnika. Obrona Diabłów nie była skuteczna, co doprowadziło do upadku czerwonego nexusa.

Tym razem pierwsza krew została przelana przez Finna „Finna” Wiestala, który samodzielnie pokonał swojego rywala. To właśnie na górnej alejce Rogue zniszczyło także pierwszą wieżę przeciwnika. Vander i koledzy po raz kolejny w niesamowity sposób zainicjowali teamfight wokół Nashora, co zaowocowało zgarnięciem potwora. Tak wczesne fioletowe wzmocnienie mimo wszystko nie pozwoliło na przełamanie bazy rywala. Na to nie trzeba było jednak długo czekać, bo dosłownie kilka sekund po zakończeniu buffa Rogue wyeliminowało trzech przeciwników i zniszczyło środkowy inhibitor. Chwilę później masakra na środkowej alejce w wykonaniu Finna i Larssena zakończyła drugą rozgrywkę.

First blood powędrował na konto Pawła „Woolite’a” Pruskiego, który unicestwił Roberta „Erdote” Nowaka. Chwilę później Kacper „Inspired” Słoma pokonał Oceanicznego Smoka, co oznaczało ogromną przewagę Rogue we wczesnej fazie gry. Dolna alejka devils.one nie miała nic do powiedzenia, przez co straciła pierwszą wieżę już w dwunastej minucie. Mimo to Diabły wygrały pierwszą walkę drużynową i odrobiły straty. Walka przy Nashorze przebiegła po myśli podopiecznych hatchy’ego, dzięki czemu zgarnęli oni fioletowe wzmocnienie. Gdy wydawało się, że REC wróci do gry poprzez fenomenalną inicjację ze strony Vandera, po przegranej walce Agresivoo ustrzelił podwójne zabójstwo i uratował swoją formację. Zaowocowało to pokonaniem kolejnego Barona przez jego drużynę i zakończeniem rozgrywki.

devils.one podczas czwartej mapy zaskoczyło wszystkich wyborem Xeratha oraz Jaxa. Pierwsza krew została jednak przelana przez Larssena, który wykorzystał błąd Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego. Rogue powiększało swoją przewagę poprzez zdobywanie kolejnych obiektów na mapie. Na początku Inspired pokonał Heralda, następnie Smoka, a na koniec jego koledzy zgarnęli wieżę na dolnej alejce. Mimo lekkiej straty w złocie Diabły wygrały walkę na środkowej alejce i pokonały Nashora. Jax Agresivoo wraz z fioletowym wzmocnieniem spisał się fenomenalnie, dzięki czemu ostatnia walka w bazie REC została wygrana przez jego ekipę. O tytule zwycięzcy pierwszego sezonu Ultraligi miała zadecydować ostatnia, piąta mapa.

First blood po raz kolejny powędrował na konto Larssena, który z powodzeniem zszedł swoją Zoe na dolną alejkę. W odpowiedzi Mateusz „Matisław” Zagórski zgarnął wieżę na środkowej alei, jednak natychmiastową reakcją ze strony Rogue było zniszczenie struktur na bocznych liniach. Dobra gra Larssena i Finna pozwoliła ich ekipie na wypracowanie sobie czterech tysięcy złota przewagi. Mimo wszystko po raz kolejny Jax Agresivoo zaczął odrabiać straty i dwa razy zabił swojego rywala. Wyłapanie Woolite’a na środkowej alejce zaowocowało pokonaniem Nashora przez devils.one, które musiało przy tym poświęcić dwóch swoich zawodników. Pruski w następnym starciu zrekompensował wcześniejszy błąd unicestwiając dwójkę rywali, dzięki czemu jego ekipa zdołała przełamać bazę devils.one niszcząc wieżę przy inhibitorze. Wydawało się, że REC skończy rozgrywkę po fenomenalnej inicjacji w bazie przeciwnika, jednakże do akcji wkroczył Agresivoo, który uratował życie swojej drużynie. Chwilę później Rogue zgarnęło Starszego Smoka, a Diabły Barona. Ostatnia walka na dolnej alejce zakończyła się niesamowitym poczwórnym zabójstwem Woolite’a, który zapewnił triumf swojej formacji.

Pierwszy sezon Ultraligi został zakończony. Wszystkie informacje na temat poprzednich meczów możecie znaleźć tutaj:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fortnite v8.20: tryb Podłoga to lawa, nowa pułapka i generatory stworów już dostępne

Epic Games po raz kolejny wprowadziło aktualizacją mnóstwo nowości do swojego sztandarowego tytułu. Na serwerach Fortnite'a pojawiła się wersja oznacz...

>