STS
LGD Gaming Imp, Worlds 2015
fot. Riot Games

JD Gaming wyjawiło jakich pensji mogą oczekiwać najlepsi zawodnicy w Chinach

Odkąd w esporcie zaczęły pojawiać się franczyzowe ligi stabilność finansowa uczestniczących w nich drużyn znacząco się poprawiła. Na początku lutego informowaliśmy o tym, że w najbardziej prestiżowych rozgrywkach League of Legends w Ameryce Północnej zawodnicy mogą zarabiać kwoty rzędu 800 tysięcy dolarów rocznie. Jak się jednak okazuje League of Legends Championship Series to nie jedyne […]

Odkąd w esporcie zaczęły pojawiać się franczyzowe ligi stabilność finansowa uczestniczących w nich drużyn znacząco się poprawiła. Na początku lutego informowaliśmy o tym, że w najbardziej prestiżowych rozgrywkach League of Legends w Ameryce Północnej zawodnicy mogą zarabiać kwoty rzędu 800 tysięcy dolarów rocznie. Jak się jednak okazuje League of Legends Championship Series to nie jedyne zmagania LoL-a, w których zarobki sięgają tak dużych sum.

Franczyzę na początku 2018 roku wprowadzono także w Tencent League of Legends Pro League, czyli najważniejszych rozgrywkach LoL-a w Chinach. Profesjonalni zawodnicy z całego świata niejednokrotnie otwarcie mówili, że gra w tamtejszych zmaganiach to niesamowita szansa na dobry zarobek, lecz do tej pory nie wiedzieliśmy dokładnie na jakie pieniądze mogą liczyć gracze. Jedna z uczestniczących w LPL formacji, JD Gaming, wyjawiła jednak jakich pensji mogą oczekiwać najlepsi zawodnicy w Państwie Środka.

JD Gaming uruchomiło niedawno rekrutację dla nowych zawodników, w której znalazły się nie tylko wymagania, ale także informacje na temat pensji wypłacanych graczom. Zgodnie z reklamą, gracze w głównym składzie JD Gaming mogą zarabiać od 74,5 tysiąca dolarów do nawet 1,5 miliona dolarów rocznie. Reprezentanci Joy Dream (akademii JD Gaming rywalizującej w drugiej klasie rozgrywkowej w Chinach, czyli LDL) mogą z kolei liczyć na wynagrodzenie od 37,2 tysiąca dolarów do 148 tysięcy dolarów w skali roku.

Kandydaci do gry dla JD Gaming muszą spełniać kilka wymogów. Wymagania nie są szczególnie restrykcyjne dla zawodników, którzy mają potencjał do gry w najlepszych światowych ligach, bowiem wystarczy mieć od 15 do 20 lat, minimum 300 punktów ligowych w Kręgu Mistrzowskim na chińskim serwerze lub znajdować się w Kręgu Mistrzowskim na koreańskim serwerze. Dodatkowo JD Gaming preferuje graczy, którzy nie mają absolutnie żadnego doświadczenia na profesjonalnej scenie. Mimo wszystko ścieżka do głównego składu i lukratywnego kontraktu wcale nie musi być aż tak długa, gdyż jak zapewnia ogłoszenie JD Gaming, aby dostać się do zespołu występującego w LDL, należy wykazywać się imponującymi umiejętnościami w Youth Teamie, a następnie rozegrać przynajmniej jeden sezon w barwach Joy Dream.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe wystąpi na ESL One Cologne 2019

Poznaliśmy czwartą już ekipę, która na pewno pojawi się na ESL One Cologne 2019. Tą okazał się FaZe Clan, który otrzymał dziś bezpośrednie zaproszenie...