fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent RP tworzy drużynę narodową w FIFĘ

FIFA od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na świecie, nic więc dziwnego, iż kolejne podmioty na różne sposoby angażują się w rozwój esportowej sceny tego tytułu. Mało kto mógł przypuszczać jednak, iż do grona tego dołączy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który powołał dziś do życia drużynę narodową.

Informacja o tej inicjatywie głowy państwa pojawiła się na fanpage’u Kancelarii Prezydenta w postaci oświadczenia. W oświadczeniu owym możemy przeczytać, iż spotkanie to było odpowiedzią na apel graczy FIFA skarżących się na brak reprezentacji Polski w pierwszym FIFA eNations Cup. Taka sytuacja ma się już nie powtórzyć, a zadbają o to między innymi Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski. To właśnie reprezentanci Legii Warszawa zostali pierwszymi członkami polskiej ekipy narodowej. Na chwilą obecną nie wiadomo jeszcze, kto dołączy do wyżej wymienionego duetu, jednak kadra naturalnie ma składać się z najlepszych rodzimych graczy.

Pierwsza odsłona FIFA eNations Cup rozegrana zostanie bez udziału naszych rodaków w dniach 13-14 kwietnia w Londynie. W imprezie udział wezmą zawodnicy grający zarówno na Xboxie, jak i PlayStation. W stolicy Wielkiej Brytanii obejrzeć będzie można przedstawicieli 20 państw, którzy powalczą o nagrody z puli o wysokości 100 tysięcy dolarów. Rywalizacja najpierw toczyć się będzie w czterech grupach, z których dwie najlepsze drużyny dostaną się do play-offów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

loWel na stałe w HellRaisers

Zaledwie tydzień minął od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że Christian "loWel" Garcia Antoran jest testowany w HellRaisers. Niewiele czasu, ale najwy...