Niespodziewane wieści płyną do nas z obozu Codewise Unicorns. Szeregi organizacji opuścił bowiem Damian "Falon" Tworek, który jej członkiem był od września 2017 roku. Co więcej, zaledwie 18-letni zawodnik postanowił zakończyć swoją karierę.

Tworek trafił do należącej do Roberta Gryna formacji półtora roku temu, gdy ta dopiero powstawała. W kolejnych miesiącach ekipa przy wydatnej pomocy nastolatka pięła się po szczeblach krajowej sceny, zaś w lipcu 2018 roku osiągnęła największy w swojej historii sukces. Mowa tutaj o trzecim miejscu w Polskiej Lidze Esportowej – wówczas za drużyną Tworka znalazły się m.in. Izako Boars, PACT czy też x-kom team. Od pewnego czasu jednak o zespole CU było znacznie ciszej, a jakby tego było mało teraz traci on jednego z ważniejszych członków.

– Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Dużo czynników na to wpłynęło, ale główny jest taki, że straciłem radość z gry i nie dawałbym z siebie 100 procent, ciągnąc drużynę w dół – przyznał w swoim oświadczeniu Falon. – Z perspektywy czasu nie żałuję tych 6 tysięcy godzin w CS-ie na Steamie. Mocno się rozwinąłem jako człowiek, wiem jak to jest być profesjonalnym zawodnikiem – tysiące wyrzeczeń, mnóstwo pracy, samodyscypliny, a i tak czujesz, że stoisz w miejscu, bo przecież inni też się rozwijają, dlatego musisz dawać z siebie jeszcze więcej. Był to piękny okres w moim życiu, poznałem wielu ludzi, zwiedziłem kilkanaście miast. Bardzo dziękuję całej organizacji za szansę, jaką mi dano. Dziękuję również za wsparcie naszym fanom i proszę Was o jeszcze większe wsparcie dla azizza, Critiego, Luza, Lemana i MdNa. Życzę samych sukcesów, Panowie! – zakończył.

W tej sytuacji skład Codewise Unicorns prezentuje się następująco:

  • Łukasz „azziz” Kałkowski
  • Szymon „Crityourface” Pluta
  • Eryk "leman" Kocęba
  • Maciej "Luz" Bugaj
  • Damian „MdN” Kisielewski – trener