Wygląda na to, że nawet pół roku nie potrwa przygoda Abaya "Hobbita" Khasenova z HellRaisers. Ściągnięty pod koniec ubiegłego roku Kazach został bowiem wystawiony na listę transferową, zaś sama organizacja zatrudniła już jego następcę – tym okazał się Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas.

Największe w swojej karierze sukcesy Hobbit odnosił bez wątpienia pod banderą Gambit Esports, z którą to drużyną sięgnął nawet po triumf na Majorze. W pewnym momencie stało się jednak jasne, że 24-latek będzie poszukiwał nowych wyzwań, tym bardziej, że jego ekipa popadła w poważny kryzys. I właśnie wtedy pojawiła się oferta od HellRaisers, które chciało wzmocnić swój skład przed nadchodzącym Majorem, by móc obronić status legendy. Ostatecznie występ HR na IEM Katowice 2019 nie powalił na kolana, a sam Khasenov także nie zrobił nic, by ten wynik był lepszy. Zresztą, od samego początku swojego pobytu w zespole kazachski gracz nie zachwycał i teraz postanowiono się z nim rozstać.

Wobec tego piąty fotel w prowadzonej przez Sergeya "lmbt" Bezhanova formacji przejął nukkye, którego przez ostatnie miesiące mogliśmy oglądać w miksowym NoChance. Co ciekawe, dla 21-letniego Litwina nie jest to pierwsza przygoda z HellRaisers – w sierpniu ubiegłego roku wspomógł on drużynę jako zmiennik podczas DreamHack Masters Stockholm 2018. Niemniej teraz Chmieliauskas dołącza do składu już na stałe i swój oficjalny debiut zaliczy jeszcze dziś o godzinie 17:00. To właśnie wtedy jego nowa ekipa podejmie Team Spirit w szóstej kolejce WePlay! Forge of Masters Season 1

W tej sytuacji skład HellRaisers prezentuje się następująco:

  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Christian „loWel” Garcia Antoran
  • Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas
  • Sergey „lmbt” Bezhanov – trener
  • Abay „Hobbit” Khasenov – lista transferowa