STS
Syrpy
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Katastrofa Awionetki i Indictive z awansem do ESL MP! Dziś poznamy ostatnich uczestników

Minionego wieczoru rozstrzygnięto dwa pierwsze spotkania w ramach zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Ostatecznie awans do prestiżowych zmagań wywalczyli sobie reprezentanci Indictive oraz Katastrofy Awionetki, którzy pokonali odpowiednio Brzózkę oraz Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej . Indictive 2:1 Brzózka Pierwsza potyczka tej serii zwiastowała, że to Brzózka z łatwością […]

Minionego wieczoru rozstrzygnięto dwa pierwsze spotkania w ramach zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Ostatecznie awans do prestiżowych zmagań wywalczyli sobie reprezentanci Indictive oraz Katastrofy Awionetki, którzy pokonali odpowiednio Brzózkę oraz Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej .

Indictive 2:1 Brzózka

Pierwsza potyczka tej serii zwiastowała, że to Brzózka z łatwością awansuje do wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. Patryk „Snoower” Grąbka i jego kompani deklasowali swoich przeciwników w zasadzie od samego początku starcia, co oczywiście przełożyło się na ogromną przewagę w złocie. Brzózka bez większego problemu wykorzystała swoje spore prowadzenie i nie pozwoliła rywalom na powrót do gry. Po przerwie zobaczyliśmy jednak kompletnie odmienione Indictive, które pomimo małych trudności w początkowej fazie rozgrywki, bez trudności zdominowało Brzózkę i błyskawicznie zgarnęło Barona, gdy tylko pojawił się na mapie. Nie musieliśmy zatem długo czekać aż ekipa Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego wyrówna wynik serii. W decydującym meczu Brzózka raz jeszcze nie pokazała niczego szczególnego, przegrywając w fatalnym wręcz stylu. To Indictive dyktowało warunki na mapie i kapitalnie powiększało swoje prowadzenie w złocie. Ostatecznie do triumfu nad formacją Snoowera Indictive potrzebowało nieco ponad 31 minut.

Katastrofa Awionetki 2:0 Inżynierzy

Na pierwszej mapie prym bez dwóch zdań wiedli reprezentanci Katastrofy Awionetki, którzy kompletnie podporządkowali sobie przeciwników, robiąc co im się żywnie podobało. Zespół Kamila „Syrpy’ego” Pękackiego świetnie radził sobie w kontroli ważnych punktów na mapie, wygrywając przy tym wszystkie starcia drużynowe. Po zgarnięciu Nashora Katastrofa Awionetki ruszyła w kierunku bazy Inżynierów i bez większego oporu wtargnęła do środka, niszcząc najważniejszą strukturę. Po krótkiej przerwie Inżynierzy podnieśli się z kolan i nareszcie pokazali o niebo lepszą grę w początkowych minutach. Jednakże wraz z upływem czasu to Katastrofa Awionetki radziła sobie coraz lepiej, przejmując tym samym pałeczkę w późnym etapie starcia. Najważniejszym punktem był jednak popełniony przez Inżynierów błąd pozycyjny w 46. minucie, bowiem to wtedy ostatecznie zaprzepaścili oni swoje szanse na zwycięstwo i doprowadzenie do remisu w serii.

Dzisiejszego wieczoru poznamy ostatnie dwie formacje, które pojawią się w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Najpierw, o godzinie 18:00, na wirtualnej arenie zmierzą się SuperNitro1 oraz Pepega, a więc dwie drużyny z otwartych kwalifikacji. Zaraz po zakończeniu tego starcia w szranki staną z kolei Vortex Five oraz Wojskowa Akademia Techniczna, czyli druga ekipa akademicka zaproszona do zamkniętych eliminacji. Przypomnijmy, że oba mecze zostaną rozstrzygnięte w formule najlepszy z trzech. Transmisję z zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego do ESL MP Wiosna 2019 w League of Legends będzie można ogladać w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Diabelsko trudna przeprawa – devils.one nie będzie faworytem według bukmacherów STS-u

Nie będzie w tym nadużycia, jeśli napiszemy, że devils.one czeka iście diabelsko trudna przeprawa w 9. sezonie ESL Pro League. Wiktor "TaZ" Wojtas i k...