STS
fot. ESL

Walka o udział w ESL MP w LoL-a zakończona. Poznajcie wszystkich uczestników turnieju

Dzisiaj zakończyły się ostatnie mecze zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Razem z finalną eksplozją nexusa poznaliśmy ósmego, ostatniego  uczestnika nadchodzącego turnieju organizowanego przez ESL Polska. Do już znanych sześciu drużyn dzisiaj dołączyły SuperNitro1 i Vortex Five. Pierwszy z wymienionych zespołów, reprezentowany między innymi przez Krzysztofa „Kackosa” Kubziakowskiego i […]

Dzisiaj zakończyły się ostatnie mecze zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Razem z finalną eksplozją nexusa poznaliśmy ósmego, ostatniego  uczestnika nadchodzącego turnieju organizowanego przez ESL Polska. Do już znanych sześciu drużyn dzisiaj dołączyły SuperNitro1 i Vortex Five.

Pierwszy z wymienionych zespołów, reprezentowany między innymi przez Krzysztofa „Kackosa” Kubziakowskiego i Damiana „Wyska” Adamczyka, przeszedł jak burza przez otwarte kwalifikacje i jako najwyżej rozstawiona formacja stanął dzisiaj w szranki z piątą najlepszą drużyną rankingu, czyli Pepegą. Choć w pierwszej potyczce Rafał „Bubnik2” Styczyński i spółka przegrali po początkowo całkiem wyrównanym starciu, to po przerwie nie mieli już większych szans w starciu z SuperNitro1 i po 24-minutowym spotkaniu postanowili oddać zwycięstwo rywalom.

Vortex Five natomiast podjęło Wojskową Akademię Techniczną, która otrzymała bezpośrednie zaproszenie jako jedna z najlepszych drużyn akademickich. Aż do 24. minuty pierwszej bitwy oglądaliśmy bardzo zacięte starcie, jednak wówczas reprezentanci warszawskiej uczelni podjęli próbę zabicia Barona, która zakończyła się fiaskiem. To otworzyło furtkę dla Vortex Five, które kilkanaście minut później zapisało pierwszy punkt na swoim koncie. Druga rozgrywka była już znacznie bardziej jednostronna – V5 potrzebowało jedynie 24 minut, aby zmusić rywali do poddania się.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników ESL MP w LoL-a:

  • Illuminar Gaming
  • PRIDE
  • Wisła Płock
  • devils.one
  • Katastrofa Awionetki
  • Indictive
  • SuperNitro1
  • Vortex Five

W najbliższym czasie wszystkie te drużyny rozpoczną walkę o tytuł ESL Mistrza Polski w League of Legends, a także o największy odsetek z puli wynoszącej 80 tysięcy złotych. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się ze zmianami, jakie pojawią się w tym sezonie zmagań, zapraszamy tutaj. Więcej informacji dotyczących rozgrywek możecie znaleźć na oficjalnej stronie, a także na fanpage’u ESL Polska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś ruszyło nowe wydarzenie fabularne w Overwatch!

Po krótkiej przerwie Blizzard powraca z kolejnym sezonowym wydarzeniem w Overwatch. Tym razem event ma wyraźne tło fabularne, które ponownie pogłębia...