Will Smith
fot. Gage Skidmore

Will Smith, Keisuke Honda i inni inwestują w Gen.G. Umowa opiewa na 46 mln dolarów

Inwestycje w esport ze strony znanych szerszej publice osób lub organizacji nie są już niczym nowym. Dzisiaj do grona gwiazd, które postanowiły wyrazić swoje zainteresowanie wirtualnymi rozgrywkami, dołączyli między innymi Will Smith oraz Keisuke Honda. Obaj u boku innych znanych osobistości postanowili zainwestować w Gen.G, jedną z bardziej znanych organizacji na esportowej scenie.

Amerykański aktor i japońska gwiazda futbolu razem z innymi byli gotowi przeznaczyć 46 milionów na rozwój koreańskiej drużyny esportowej. – Jesteśmy wdzięczni za wsparcie ze strony niezwykłej grupy inwestorów, tak różnorodnej, jak sama przyszłość esportu – wyznał Chris Park, CEO Gen.G. – Nasi partnerzy dzielą misję Gen.G w przeprojektowaniu środowiska sportowego tak wiarygodnie, jak może tego dokonać tylko globalna esportowa organizacja – dodał Park.

Jestem podekscytowany, że Dreamers Fund, fundusz założony przeze mnie i Willa Smitha, postanowił zainwestować w Gen.G – oznajmił Honda. – Esport nie jest jeszcze tak duży w Japonii, ale widzimy jego ogromny rozwój zarówno tam, jak i na całym świecie, co jest bardzo pozytywne. Zdecydowaliśmy się zainwestować w Gen.G ze względu na ich niesamowity zespół i wspaniałą wizję zostania liderem. Naprawdę nie możemy doczekać się współpracy z Gen.G, aby wzmocnić pozycję esportu na całym świecie – skwitował.

O projektach zrealizowanych za pomocą najnowszej inwestycji opowiedział nieco dyrektor ds. operacyjnych Gen.G, Arnold Hur. – Z pomocą naszych nowych inwestorów jesteśmy podekscytowani możliwością urzeczywistnienia kilku naszych priorytetów, m.in. naszej centrali w Los Angeles, kontynuację ekspansji w Chinach, umożliwiające rozwój graczy programy szkoleniowe i nasz największy priorytet na nadchodzący rok, czyli poprowadzenie meczów Seoul Dynasty w stolicy Korei! Przed nami wiele pracy i jesteśmy dumni mając takich inwestorów w naszym zespole – stwierdził Hur.

W ciągu ostatniego roku Gen.G otworzyło kilka nowych dywizji, wliczając w to w pełni żeński skład Fortnite’a. Obecnie oprócz tej formacji pod banderą koreańskiej organizacji działa sześć innych drużyn, między innymi w League of Legends, Clash Royale, Overwatch (grające w OWL Seoul Dynasty), a także Apex Legends.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy trzech kolejnych członków narodowej reprezentacji w FIFA

Dziś Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła trzech kolejnych zawodników, którzy znajdą się w Narodowej Drużynie Esportu. Nie jest to...