fot. ESL/Bart Oerbekke

NiP kolejnym zespołem zaproszonym na ESL One Cologne 2019

ESL powoli odsłania karty i przedstawia nam kolejnych uczestników prestiżowych zmagań w Katedrze Counter-Strike’a. Tegoroczną odsłonę ESL One Cologne uświetni swoją obecnością Ninjas in Pyjamas.

Szwedzka organizacja może pochwalić się pierwszym tytułem mistrzowskim w historii zmagań na zachodzie Niemiec. Przed pięcioma laty legendarna drużyna, w której skład wchodzili jej trzej obecni członkowie zespołu – Patrik „f0rest” Lindberg, Christopher „GeT_RiGhT” Alesund oraz trener Faruk „pita” Pita – podniosła puchar, zgarniając przy tym swój jedyny do tej pory laur za wygranie Majora w CS:GO. Teraz wprawdzie rywalizacja w Kolonii nie przybiera miana zawodów najwyżej rangi, jednak ciągle cieszy się ogromnym zainteresowanie fanów, ale także uznaniem samych graczy.

Obecnie NiP przeżywa całkiem niezły okres. Na przełomie lutego i marca formacja ta bardzo dobrze radziła sobie podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019, gdzie zmagania zakończyła na ćwierćfinale. Niemniej chwilę po tym niewątpliwym sukcesie decyzję o odpoczynku od zawodowego grania podjął Dennis „dennis” Edman. 28-latek szybko zebrał jednak siły i po kilku tygodniach zdecydował się na powrót. Teraz skandynawska piątka walczy podczas 9. sezonu ESL Pro League, gdzie w grupie B po dwóch spotkaniach zaliczyła jedną wygraną i jedną porażkę.

Lista uczestników ESL One Cologne 2019 prezentuje się obecnie następująco:

Astralis BIG FaZe Clan Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas

ESL One Cologne 2019 odbędzie się między 2 a 9 lipca w kolońskiej Lanxess-Arenie. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 300 tysięcy dolarów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie Natus Vincere.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro przegrywa z Nemiga i odpada z VulkanBet Invitational!

Za nami kolejny mecz Virtus.pro rozgrywany w ramach VulkanBet Invitational. Tym razem Polacy stanęli w szranki z Nemiga Gaming walcząc o udział w play...

>