A83650
fot. Blizzard

Już jutro startują Mistrzostwa Świata w Hearthstone’a. W akcji m.in. A83650

W najbliższych dniach polscy fani Hearthstone’a nie będą mogli narzekać na nudę. Wszystko za sprawą tego, że już jutro o czwartej nad ranem w stolicy Tajwanu, Tajpeju, rozpocznie się największa tegoroczna impreza – Hearthstone World Cup 2019. Oczywiście oczy polskiej widowni będą w szczególności skierowane na Kacpra „A83650” Kwiecińskiego, który będzie jedynym reprezentantem naszego kraju.

W turnieju udział weźmie 16 najlepszych zawodników z całego świata, a poza reprezentantem Teamu Genji w akcji będziemy mogli zobaczyć m.in. mistrza HCT Summer Championship 2018 Raphaela „Bunnyhoppora” Peltzera oraz triumfatora jesiennej odsłony zmagań, Mihaia „languagehackera” Dragalina.

Zawody zostały podzielone na dwie fazy – grupową oraz pucharową. W ramach pierwszego etapu uczestnicy będą rywalizować w czterech zestawieniach. Szczególne powody do radości ze względu na losowanie może mieć Kwieciński, który w fazie grupowej nie zawalczy z innymi faworytami turnieju. Polak umieszczony został w korzystnym dla siebie zbiorze C, gdzie poza nim znalazło się dwóch Amerykanów, David „Justsaiyan” Shan oraz Mark „Ike” Eichner, a także Casper „Hunterace” Notto z Norwegii.

Tak prezentuje się pełny podział na grupy:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Bunnyhoppor killinallday A83650 bloodyface
Bloodtrail languagehacker Hunterace Roger
Jing Yueying Ike Tyler
XiaoT Muzzy Justsaiyan Viper

Pierwszym rywalem A83650 będzie Justsaiyan, starcie to zaplanowane jest jednak dopiero na godzinę 8:00 w piątek, 26 kwietnia. Pula nagród HCT World Championship 2019 wynosi 1 000 000 dolarów, z czego zwycięzca zgarnie 1/4 tej kwoty, czyli 250 000 dolarów. Impreza potrwa cztery dni, a zmagania śledzić będziecie mogli za pośrednictwem polskiej transmisji, która będzie prowadzona na kanale BlackFireIce w serwisie Twitch.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany w składzie Na`Vi. Chuvash poza wyjściową piątką

Zakończone w minioną niedzielę ESL One Mumbai 2019 było świetną okazją dla Natus Vincere na podbudowanie swojego wizerunku na scenie Doty 2, nawet mim...