W tym roku KFC po raz pierwszy zorganizuje turnieje esportowe w Europie Środkowej. W ramach imprezy „KFC BATTLE” drużyny z Polski, Czech i Węgier będą mogły wziąć udział w mistrzostwach Counter-Strike'a: Global Offensive.

KFC BATTLE to międzynarodowy projekt organizowany przez KFC, skierowany do młodych talentów z Europy Środkowo-Wschodniej w różnych dziedzinach, od koszykówki przez amatorskie konkursy dla wokalistów i raperów aż po esport. W 2018 roku KFC zorganizowało już siódmą edycję KFC BATTLE, a po raz pierwszy projektowi towarzyszył turniej esportowy w Europie Wschodniej. Był to ukłon marki w stronę zawodników zaangażowanych w dynamiczny świat gier komputerowych.

W tym roku, po raz pierwszy w historii KFC BATTLE, w turnieju esportowym będą mogły rywalizować również zespoły z Europy Środkowej. Aby zaangażować jak najwięcej fanów esportu marka zdecydowała się przeprowadzenie mistrzostwa Counter-Strike'a: Global Offensive – jednej  z najpopularniejszych dyscyplin esportowych w regionie. Chcąc wziąć udział w finałowym etapie turnieju zespoły z Europy Środkowo-Wschodniej muszą przejść przez otwarte i zamknięte kwalifikacje online na FACEIT.

Esportowi zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas Wielkiego Finału KFC BATTLE, który odbędzie się 13-14 lipca w Moskwie. Dwa zespoły CS:GO będą rywalizować o wyjątkową nagrodę. Zwycięska drużyna odwiedzi StarLadder Berlin Major 2019, największy turniej tego roku organizowany w Niemczech. Podczas tych wydarzeń najlepsi będą mogli obserwować, jak wiodące na świecie profesjonalne formacje grają na żywo. Ponadto na zwycięski team czekać będzie specjalna nagroda niespodzianka.

Otwarte kwalifikacje do KFC BATTLE odbywać się będą w każdy weekend od 11 maja do 2 czerwca br. Zamknięte kwalifikacje dla drużyn z Europy Środkowo-Wschodniej odbędą się 7-9 czerwca br.

Rejestracja do udziału w turnieju dla drużyn z Europy Środkowo-Wschodniej jest dostępna pod linkiem: http://kfcbattle.gg/eng/. Mistrzostwa są otwarte dla każdego amatorskiego zespołu składającego się z graczy w wieku od 14 do 30 lat. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Link do pierwszych otwartych kwalifikacji dostępny jest pod tym adresem. 

Poznaj newsy z tegorocznego KFC BATTLE: http://kfcbattle.gg/eng/

Źródło: informacja prasowa