Kilka tygodni po historycznym sukcesie, jakim był awans na Majora, Wing Hei "Freeman" Cheung opuszcza szeregi ViCi Gaming. Zawodnik rodem z Hongkongu potwierdził dziś, iż nadchodzące Intel Extreme Masters Sydney będzie jego ostatnim turniejem w barwach chińskiej organizacji.

19-latek członkiem ViCi był od kwietnia 2017 roku i pozostał w tej ekipie nawet wtedy, gdy ta rozpoczęła kooperację z Flash Gaming. W ciągu dwóch lat spędzonych w drużynie udało mu się m.in. sięgnąć po triumf w World Cyber Arena 2017, a także wystąpić na wielu ważnych międzynarodowych imprezach – tutaj wymienić można chociażby lanowe finały ESL Pro League czy też IEM Katowice 2019 CS:GO Major.

Już w przyszłym tygodniu natomiast zespół rywalizować będzie podczas IEM Sydney, na które awans zagwarantował sobie poprzez regionalne eliminacje. Turniej na Antypodach będzie ostatniąm, podczas którego Freeman pojawi się w koszulce ViCi – potem jego drogi z organizacją rozejdą się. Sam zawodnik poinformował o swoim odejściu za pośrednictwem mediów społecznościowych, motywując tę decyzję chęcią poszukania nowych wyzwań.

W tej sytuacji skład ViCi Gaming po IEM Sydney 2019 będzie prezentować się następująco:

  • WeiJie „zhokiNg” Zhong
  • ZhiHong „aumaN” Liu
  • Zhuo „advent” Liang
  • Andrew „kaze” Khong