fot. twitter.com/PlayApex

Co dalej z Apex Legends? Twórcy opowiadają o przyszłości gry

Apex Legends w momencie swojego debiutu rozbiło bank, pokazując światu zupełnie nowe oblicze gatunku battle royale. W przeciągu pierwszego miesiąca w dzieło Respawn Entertainment zagrało ponad 50 milionów graczy, którzy w miażdżącej większości oceniali grę pozytywnie. Niestety sielanka nie trwała długo, bo po zaledwie dwóch miesiącach zaczęły się problemy.

W połowie marca w końcu wystartował pierwszy sezon, który delikatnie mówiąc, rozczarował społeczność. Skromne nagrody za poziomy, jedna nowa postać i praktycznie brak większych zmian w mechanice było strzałem w kolano. Na niedomiar złego przez kolejny miesiąc również nic się nie zmieniło, bo studio wydało zaledwie kilka skromnych poprawek do postaci oraz naprawiło poważniejsze błędy. Efekt? natychmiastowy spadek liczby aktywnych graczy, coraz mniejsza oglądalność Apex Legends w serwisie Twitch i coraz niższe oceny. Dlatego też studio postanowiło działać i przygotowało obszerny list skierowany do graczy.

Zgodnie z przewidywaniami potwierdzono, że sukces gry przerósł możliwości studia, co przełożyło się na powolne wprowadzanie nowości i poprawek do istniejących rozwiązań. Przedstawiciele Respawn stwierdzili, że nie mogą na ten moment przyśpieszyć prac, bo to zagrozi zdrowiu ich pracowników. Pomimo tego wyraźnie zaznaczono, że cały zespół daje z siebie 100%. Przedstawiono także plany „naprawy” gry, w których znalazły się zapewniania, że trwają pracę nad rozwiązaniem największych błędów, takich jak m.in zanikający dźwięk, częsta niestabilność serwerów czy niedokładne hit pointy poszczególnych legend.

Odniesiono się także do planów na przyszłość, a te są nad wyraz obiecujące. Studio zapewnia, że drugi sezon będzie lepszy i zaoferuje więcej nowości, począwszy od przepustki bojowej i jej nagród. Mapa doczeka się zmian, a do dyspozycji graczy trafią nowe bronie oraz legendy, nie zabraknie także nowych mechanik. Twórcy zadbają także o okres pomiędzy sezonami, dostarczając większą ilość aktualizacji, które będą bardziej przemyślane i adekwatne do potrzeb użytkowników. Poprawiona zostanie także komunikacja między zespołem a graczami, aby przed wprowadzeniem zmian społeczność mogła się o nich wypowiedzieć i zdecydować, czy dana rzecz trafi na serwery gry.

Pełny list od deweloperów możecie przeczytać za pośrednictwem reddita Apex Legends.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Yuumi kolejną bohaterką w League of Legends! Ujawniono oficjalny teaser postaci

Od jakiegoś czasu na forach społecznościowych pojawiało się wiele informacji na temat nowej postaci w League of Legends. Zgodnie z ostatnimi doniesien...