Rick Fox
fot. Riot Games

Rick Fox odejdzie z Echo Fox? Właściciel organizacji obrażany na tle rasowym przez inwestora

Rasizm niestety jest powszechnie znanym problemem, który nie omija także środowiska esportowego. Zgodnie z doniesieniami Richarda Lewisa z serwisu Dexerto.com ofiarą znieważenia na tle rasowym stał się Rick Fox, czyli właściciel oraz założyciel Echo Fox. Trzykrotny mistrz NBA oraz Jace Hall, były CEO Echo Fox, rzekomo niejednokrotnie słyszeli rasistowskie komentarze ze strony jednego z udziałowców organizacji, przez co Fox postanowił odejść.

W artykule Lewisa znaleźć możemy treść maila Ricka Foxa, którego wysłał do wszystkich akcjonariuszy Echo Fox, wyjaśniając powody swojej decyzji o odejściu.

Do wszystkich,

To oficjalne powiadomienie o mojej chęci odejścia z Echo Fox jako udziałowiec oraz członek tak szybko, jak tylko będę w stanie dopełnić wymaganych transakcji. Niedawny skandaliczny i odrażający pokaz czystego rasizmu dokonany przez ważnego udziałowca Echo Fox oraz groźby wobec mojej rodziny sprawiły, że nie mogę dłużej być związany z firmą.

Nie będę wspierał, ani nie będę związany z tego typu zachowaniem i postawami pojawiającymi się na poziomie akcjonariuszy. Rasizm jest absolutnym przeciwieństwem wszystkiego, do czego dąży moja osobista marka a tolerowanie jakiejkolwiek formy dyskryminacji jest nieakceptowalne.

To powiadomienie służy jako początek mojego procesu odejścia z firmy. Będę kontaktować się ze wszystkimi istotnymi i zainteresowanymi osobami. Moja pozycja w spółce i podmiot, który jest właścicielem moich akcji, są dostępne. Istnieje wiele sposobów do wypracowania transakcji, pozyskania mojego podmiotu, wymiany pozycji itd. Zainteresowane strony mogą się ze mną kontaktować. Wybiorę pierwszą ofertę, która będzie mi pasować.

Echo Fox wkroczyło w świat esportu w grudniu 2015 roku, aby zaledwie miesiąc później pojawić się w amerykańskim League of Legends Championship Series. Dodatkowo organizacja znanego koszykarza podbiła także obszar bijatyk, podejmując współpracę z niesamowicie utalentowanymi i utytułowanymi zawodnikami. Co ciekawe, kiedy na początku 2018 roku NA LCS przeszło na model franczyzowy, Echo Fox zdołało spełnić wszelkie wymagane warunki i zostało przyjęte do ligi. Nic więc dziwnego, że głos w sprawie doniesień o rasistowskim zachowaniu udziałowców organizacji zabrał również przedstawiciel LCS, Chris Greeley.

Jesteśmy świadomi ostatnich doniesień na temat używania ofensywnego i dyskryminującego języka przez właściciela jednej z drużyn. LCS wierzy w stworzenie sprawiedliwego i integracyjnego środowiska dla wszystkich, a tego typu komentarze są sprzeczne z naszymi wartościami i nie ma na nie miejsca w naszej lidze. Rozpoczęliśmy zatem dochodzenie wobec zarzutów i odniesiemy się do całej sprawy w oparciu o umowy z drużynami oraz zasady LCS.

Nie musieliśmy jednak długo czekać na oficjalne stanowisko ze strony organizacji Ricka Foxa, która za pomocą Twittera opublikowała krótką notkę na temat całego zajścia.

W ostatnich tygodniach miały miejsce incydenty, w których wspólnik Echo Fox, który nie jest ani pracownikiem, ani członkiem zarządu, ani dyrektorem w Echo Fox, używał rasistowskich epitetów wobec niektórych zarówno werbalnie, jak i poprzez maile. Jeden z takich incydentów został dziś opisany w mediach. I mimo że nie jest to pracownik, członek zarządu, ani udziałowiec Echo Fox, to nietolerancja na tle rasowym jest kompletnie nieakceptowalna w Echo Fox. Dodatkowo pojawiły się doniesienia o incydentach, w których udziałowiec użył wulgarnego języka bezpośrednio wobec Ricka Foxa. Tego typu sprawy są dla nas niesamowicie ważne, bo Echo Fox szczyci się niezrównanym poziomem różnorodności zarówno na najwyższym szczeblu dyrektorskim, pośród menadżerów, prowadzących, jak i wśród zawodników.  Dowiedziawszy się o incydentach, organizacja wystąpiła z żądaniami wobec rasistowskiego inwestora, od którego oczekuje się m.in. odejścia ze spółki.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie jasno stwierdzić jak zakończy się cała sprawa, ale już teraz możemy być pewni, że nie rzuca ona najlepszego światła na Echo Fox, które na pewno będzie borykało się z negatywną opinią w społeczności esportowej. Dodatkowo, jeśli Rick Fox faktycznie opuści organizację, niektórzy fani bez dwóch zdań się odwrócą.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy terminarz eliminacji do StarLadder Major Berlin 2019

Od połowy lutego wiemy, iż drugi tegoroczny Major CS:GO zostanie zorganizowany w Berlinie przez StarLadder na przełomie sierpnia i września. Od począt...

>