Już we wtorek rano rozpocznie się kolejna odsłona Intel Extreme Masters, a tym razem najlepszym graczom z całego świata przyjdzie rywalizować w australijskim Sydney. Nie wszystkie drużyny udadzą się tam jednak w najmocniejszym składzie. Ofiarą kłopotów wizowych zostało BIG, które na Antypodach będzie radzić sobie bez İsmailcana "XANTARESA" Dörtkardeşa.

Z informacji przekazanych przez organizację za pośrednictwem mediów społecznościowych wynika, że problemem nie okazało się samo przyznanie przepustki do Australii, lecz... jej terminowe dostarczenie. Ta bowiem nie dotarła na czas, przez co turecki gracz swoją drużynę wspierać będzie mógł jedynie sprzed telewizora. W tej sytuacji zdecydowano się na powszechnie stosowany wariant rezerwowy – skład BIG na czas turnieju uzupełni Nikola "LEGIJA" Ninić.

LEGIJA miał okazje występować w koszulce europejskiej drużyny już niejednokrotnie, wszakże przez ponad rok był jej pełnoprawnym zawodnikiem. W lutym 2018 roku przeszedł jednak w struktury organizacji, zostając jednocześnie trenerem formacji zza naszej zachodniej granicy. Z posadą szkoleniowca rozstał się jednak oficjalnie w grudniu ubiegłego roku, a jego stanowisko przejął Alexander "kakafu" Szymanczyk. Niemniej jednak włodarze zespołu postanowili powierzyć rolę stand-ina w Sydney właśnie Niniciowi.

Start Intel Extreme Masters Sydney 2019 zaplanowany jest na wtorek o godzinie 4 nad ranem. Zwycięzcę turnieju poznamy 5 maja, a w jego ręce trafi 100 tysięcy dolarów, stanowiące lwią część z puli 250 tysięcy przewidzianych łącznie na nagrody podczas zawodów.