Znamy już wszystkie drużyny, które miejsce na Meet Poincie na PGE Narodowym otrzymały w formie bezpośrednich zaproszeń. Do ujawnionej już wcześniej czwórki dołączyło dziś Codewise Unicorns, czyli uczestnicy m.in. Polskiej Ligi Esportowej.

Organizacja należąca do Roberta Gryna na scenie obecna jest już ponad półtora roku, ale jak dotychczas nie zdołała ona na dobre ugruntować swojej pozycji. Nie da się oczywiście ukryć, że notowała ona już pewne sukcesy – największym jest 3. miejsce w jednym z poprzednich sezonów PLE czy też niedawny półfinał LanTreka 2019. Z drugiej jednak strony popularne Jednorożce nigdy nie wystąpiły w ESL Mistrzostwach Polski i w ogólnym rozrachunku częściej zawodziły niż zachwycały. Sytuacji CU nie poprawia też niedawna decyzja Damiana "Falona" Tworka, który niespodziewanie zakończył swoją karierę, przez co ekipa musiała rozpocząć poszukiwania nowego zawodnika.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport Codewise Unicorns
Izako Boars x-kom team

Pozostałe wolne miejsca zajmą ekipy wyłonione podczas eliminacji. Sam Meet Point, czyli lanowe eliminacje do Games Clash Masters 2019, odbędzie się między 24 a 26 maja na stołecznym PGE Narodowym. W imprezie udział weźmie osiem formacji, ale ostatecznie awans na zawody główne zagwarantuje sobie tylko triumfator wielkiego finału.