STS
fot. Blizzard

Hunterace mistrzem świata w Hearthstone’a!

Poznaliśmy kolejnego mistrza świata w Hearthstone’a. Dzisiejszym popołudniem w stolicy Tajwanu, Tajpeju, po puchar za zwycięstwo w Hearthstone World Championship 2019 sięgnął Norweg, Casper „Hunterace” Notto, który okazał się najlepszy spośród wszystkich szesnastu uczestników imprezy.

Droga reprezentanta Nordavind do finału była trudna, bo Hunterace niemalże odpadł z rozgrywek podczas fazy grupowej. Norweg trafił do grupy C, gdzie zaczął bardzo dobrze, wygrywając z Markiem „Ike” Eichnerem. Następnie jednak zaliczył wpadkę, ulegając innemu Amerykanowi – Davidowi „Justsaiyanowi” Shanowi. W ten oto sposób gracz ze Skandynawii musiał zawalczyć z Kacprem „A83650” Kwiecińskim o wyjście grupy i ostatecznie udało mu się to, bo po zaciętej walce zatriumfował 3:2.

W ćwierćfinale pierwszym rywalem Hunterace’a był Brian „bloodyface” Eason, który nie okazał się zbyt wymagającym oponentem, szybko przegrywając 1:3. Równie dobrze Notto poradził sobie w półfinale, gdzie pokonał 3:1 reprezentanta Chin, Guana „Jinga” Zhendonga. Zwycięstwo to zapewniło Norwegowi awans do wielkiego finału, gdzie naprzeciwko niego stanął Torben „Viper” Wahl z Niemiec. Viper do finału dostał się dzięki wywalczeniu drugiego miejsca w grupie D, co było możliwe po pokonaniu Luo „Roger” Shengyua. Potem, już w play-offach, wygrał także z Justsaiyannem oraz, przede wszystkim, ze swoim rodakiem i głównym faworytem turnieju, Raphaelem „BunnyHopporem” Peltzerem.

Wielki finał był nad wyraz długi, a wszystko za sprawą bardzo przeciągających się decyzji zawodników. Pierwsza potyczka padła łupem Hunterace’a, jednak jego rywal błyskawicznie wyrównał stan serii. Trzecia tura padła ponownie łupem skandynawskiego zawodnika, choć nie obyło się bez kontrowersji, niemniej Viper znowu doprowadził do remisu. Decydujące starcie było zaś kompletnie szalone i wyrównane. Mimo to zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim właśnie reprezentant Nordavind, który pomimo początkowych kłopotów przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Komplet wyników fazy pucharowej prezentuje się następująco:

Ćwierćfinał Półfinał Wielki finał
languagehacker 1
Bunnyhoppor 3 Bunnyhoppor 2
Viper 3
Viper 3 Viper 2
justsaiyan 2
Hunterace 3
Yueying 1
Jing 3 jing 1
Hunterace 3
Hunterace 3
bloodyface 1

Z kolei końcowy układ miejsc i dokładny podział puli pieniężnej wyglądają tak:

1. Hunterace 250 000 $
2. Viper 150 000 $
3-4. Bunnyhoppor, Jing 100 000 $
5-8. bloodyface, justsaiyan, languagehacker, Yueying 50 000 $
9-12. A83650, killinallday, Roger, XiaoT 25 000 $
13-16. Bloodtrail, Ike, Muzzy, Tyler 25 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kermys

Kolejne, ogromne zmiany w PRIDE. Orły zatrudniają graczy Avia Deceptor oraz Delta Five

Zaledwie kilka dni temu fani PRIDE mogli cieszyć się niesamowitym występem swojej ulubionej drużyny w Polish Open 2019. Międzynarodowy skład Orłów por...