fot. OGADotaPIT

Ninjas in Pyjamas wygrywa OGA Dota PIT Minor 2019

Ninjas in Pyjamas sięgnęło po tytuł mistrzowski OGA Dota PIT Minor 2019. Tym samym podopieczni Aaron „Clairvoyance’a” Kima zyskali bezpośredni awans na pierwszy w historii profesjonalnej sceny Doty 2 Major rozgrywany w paryskim Disneylandzie. W wielkim finale NiP po pięciu szalonych mapach pokonał EHOME.

Ninjas in Pyjamas
3:2 EHOME

Ninje swoją przygodę z Minorem rozpoczęły nie najlepiej, bo w fazie grupowej zespół ten uplasował się dopiero na trzeciej pozycji w zbiorze A. Drużyna Adriana „Fata” Trinksa pierwszy etap zakończyła bilansem 1:2, przegrywając z Royal Never Give Up oraz BOOM. Jedyną formacją, która nie była w stanie pokonać NiP-u, było Gambit Esports. Jako, że faza grupowa nie przewidywała eliminacji z rozgrywek, NiP wylądował w play-offach, gdzie o swoją przyszłość zawalczyć musiało z Majestic Gaming. Ku zaskoczeniu europejska drużyna świetnie sobie poradziła, kończąc oba starcia przed upływem pół godziny gry.

Sukces ten zapewnił awans do ćwierćfinału drabinki wygranych, gdzie oponentem NiP-u zostało Forward Gaming. Nie trzeba chyba wspominać, że mało kto stawiał zespół Adriana „Faty” Trinksa w roli faworyta. Szybko okazało się to błędną decyzją, bo ponownie piątka ta zachwyciła swoim stylem gry, miażdżąc rywala 2:0. W taki oto sposób niedoceniony zespół spotkał się z Alliance w półfinale drabinki wygranych, czyli spotkaniu, którego stawką był awans do wielkiego finału. Perspektywa walki o Majora musiała jeszcze bardziej zmotywować graczy, którzy podobnie jak w przypadku poprzednich starć rozgromili Alliance, wędrując do wielkiego finału.

W nim rywalem NiP-u było EHOME, które również było czarnym koniem turnieju. Inauguracyjna mapa finału pokazała, że obie drużyny są głodne sukcesu. Od pierwszych minut obserwowaliśmy wyrównaną walkę, z której zwycięsko po blisko 50 minutach wyszli reprezentanci skandynawskiej organizacji. Nieco gorzej Martin „Saksa” Sazdov i spółka poradzili sobie w drugim starciu, gdzie musieli uznać wyższość swojego chińskiego przeciwnika. Role odwróciły się w trzeciej grze, gdzie po niemalże godzinnym starciu ponownie zwyciężyli gracze ze Starego Kontynentu. EHOME nie zamierzało się poddać i w czwartej grze po raz kolejny wyrównało stan serii, doprowadzając do piątej, decydującej mapy. To, co działo się na tej mapie było idealnym przykładem tego, jak powinna wyglądać walka o wszystko. Po ponad godzinnej bitwie ostateczne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Ninjas in Pyjamas, którzy za nieco ponad tydzień rozpoczną walkę w paryskim Disneylandzie.

Klasyfikacja ostateczna OGA Dota PIT Minor:

1. Ninjas in Pyjamas MDL Disneyland Paris Major + 120 punktów DPC 125 000 $
2. EHOME 100 punktów DPC 65 000 $
3. Alliance 90 punktów DPC 35 000 $
4. Majestic Gaming 70 punktów DPC 25 000 $
5-6. BOOM ID, Forward Gaming 40 punktów DPC 15 000 $
7-8. Royal Never Give Up, Gambit Esports 20 punktów DPC 10 000 $

Pierwszy w historii Major Doty 2 w Disneylandzie odbędzie się pomiędzy 4 a 12 maja. W turnieju udział weźmie 16 czołowych ekip z całego świata, które powalczą o pulę nagród w wysokości miliona dolarów oraz punkty DPC decydujące o awansie na The International.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pech nie opuszcza danye – drużyna Polaka znowu bez zwycięstwa w OWL

Wyjazd do Dallas okazał się niezwykle pechowy dla Paris Eternal. Wczoraj stołeczna ekipa została pokonana przez London Spitfire, dziś natomiast po nie...