Już dziś wieczorem powracają rozgrywki w League of Legends w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Osiem najlepszych drużyn z naszego kraju na przestrzeni najbliższych tygodni stoczy szereg pojedynków, których stawką będzie nie tylko awans na lanowe finały, ale także pula nagród w wysokości 80 tysięcy złotych.

Wiosenne rozgrywki zainaugurowane zostaną przez obrońców tytułu mistrzowskiego, czyli zawodników Illuminar Gaming, którzy już o 18:00 podejmą zespół Kamila "Syrpyego" Pękackiego, Katastrofę Awionetki. Starcie to będzie pierwszym poważnym testem podopiecznych Fryderyka "Veggiego" Kozioła. Przypomnijmy, że IHG w ostatnim czasie zatrudniło dwóch byłych zawodników PRIDE – Artura "Rybsona" Gębicza oraz Karola "Konektiva" Wojciechowskiego.

Emocji nie zabraknie również w drugim dzisiejszym pojedynku, w którym zobaczymy Wisłę Płock oraz PRIDE. Podobnie, jak w przypadku pierwszego meczu, ten także będzie ważnym sprawdzianem dla obu ekip. W szczególności dla Orłów, które specjalnie na okoliczność mistrzostw polski wymieniły aż czterech zawodników. Czy była to dobra decyzja? O tym przekonamy się już o 20:30.

Poniedziałek, 29 kwietnia
18:00 Illuminar Gaming vs Katastrofa Awionetki Bo3
20:30 Wisła Płock vs PRIDE Bo3

Oba dzisiejsze spotkania będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends zapraszamy do naszej relacji.