STS
fot. devils.one

TaZ i spółka opuszczają devils.one!

Po zaledwie dwóch miesiącach devils.one traci swój zespół CS:GO. Rodzima formacja, której jest kontynuatorem działań Teamu Kinguin, nie zdołała bowiem dojść do porozumienia w kwestii renegocjacji dotychczasowych umów, wobec czego współpraca między obiema stronami zostanie zakończona.

Nie będzie lekko, celujemy wysoko, a oczekiwania są ogromne, ale wspólnie zbudujemy w Polsce organizację o jakiej zawsze marzyliśmy – zapowiadał jeszcze w lutym Wiktor „TaZ” Wojtas, jeden ze współzałożycieli nowej marki. Nie da się jednak ukryć, że w kolejnych tygodniach ekipa prezentowała się na tyle dobrze, że jej kibice nie mieli powodów do narzekań. Utrzymała się przecież w ESL Pro League, trafiła do najlepszej trzydziestki rankingu HLTV, zaś w minionym tygodniu sięgnęła po mistrzostwo LOTTO Pucharu Zdobywców Pucharów. Pod względem sportowym było więc świetnie.

Najwyraźniej jednak nie wszystko zagrało tak, jak powinno, zaś wizje poszczególnych osób różniły się od siebie. Gracze nie mieli wszak zamiaru czekać na zakończenie przedłużających się rozmów na temat nowych kontraktów i dlatego też postanowili odejść. Obecnie trwa proces rozwiązywania ważnych dotychczas umówi i po jego zakończeniu TaZ i spółka definitywnie opuszczą organizację, rozpoczynając jednocześnie poszukiwania nowego pracodawcy, nie wiadomo jednak czy zdołają do znaleźć przed startem drugiej fazy grupowej ESL Pro League Season 9.

Oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji wydała sama organizacja. Czytamy w nim:

Nasza dywizja Counter Strike: Global Offensive zagra dzisiaj swój ostatni mecz w barwach DV1. Kontrakty z zawodnikami obowiązują do 30.04 i zostały rozwiązane za porozumieniem stron. Powodem tej decyzji jest odmienna wizja zawodników i organizacji dotycząca sposobu funkcjonowania sekcji CS:GO.

Rozwiązując kontrakty za porozumieniem stron, devils.one nie blokuje zawodnikom żadnej opcji. Pierwszego maja zostają wolnymi agentami i nie będą obciążeni kwotą wykupu. Miejsca zdobyte w ligach i turniejach w Polsce i za granicą należą do zawodników. Cały czas istnieje również opcja, w której zawodnicy zaakceptują propozycję DV1 i znów będą reprezentować naszą organizację.

Jednocześnie dziękujemy Wiktorowi “Tazowi” Wojtasowi, za wspólne budowanie naszej organizacji, a także zbudowanie stabilnego, polskiego składu, w którego sukcesy możemy wierzyć wszyscy. Drzwi do naszej organizacji pozostają dla Wiktora otwarte.

W trakcie trwania negocjacji zawodnicy przygotowywali się do pierwszej fazy EPL, gdzie osiągnęli swój cel sportowy. Jednocześnie na turniejach w Polsce udowodnili stabilność swojej obecnej formy. Niezaprzeczalnie są obecnie drużyną numer 1 w kraju.

Dlaczego więc rozwiązujemy kontrakty właśnie teraz? Wierzymy, że obecna forma sportowa forma zawodników oraz sloty wywalczone w EPL oraz na rodzimej scenie, pozwolą zawodnikom na znalezienie drugiego domu. Wspólnie uznaliśmy, że to właśnie ten moment jest najlepszym momentem na szukanie organizacji, która spełni wymagania zawodników dotyczących systemu pracy i warunków finansowych.

Skład ex-devils.one prezentuje się następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Jacek „MINISE” Jeziak
  • Paweł „dycha” Dycha – testy
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupy i harmonogram MDL Disneyland Paris Major

Wczoraj zakończyły się zmagania w ramach OGA Dota PIT Minor 2019, które zdominowali zawodnicy Ninjas in Pyjamas. W związku z tym poznaliśmy ostatniego...