STS
IEM Katowice
fot. ESL/Adela Sznajder

Znamy wstępne daty Majorów CS:GO w 2020 i 2021 roku!

Jak informuje serwis HLTV.org, Valve rozpoczęło zbieranie ofert od organizatorów turniejów na Majory Counter-Strike: Global Offensive w roku 2020 i 2021. Dzięki temu poznaliśmy daty zawodów najwyższej rangi i w tym przypadku mogą być pewne zaskoczenia, gdyż zmienią się miesiące, w których odbywać się będą ów rozgrywki. Zmagania te będą również krótsze niż dotychczas!

Jedno jest pewne, Valve nie zamierza odchodzić od idei dotyczącej organizowania tylko dwóch Majorów w roku. Po raz ostatni trzy turnieje tej rangi w roku odbyły się w 2015 roku, kiedy to zmagania zawitały do Katowic, Kolonii i Kluż Napoki. W kolejnych latach ograniczono liczbę turniejów rocznie do dwóch.

Zmianie ulegną natomiast miesiące, w jakich odbywać się będą Majory. Dotychczas rywalizacja ta planowana była na pierwszy i trzeci kwartał roku, jednak po StarLadder Berlin Major Valve najpewniej przeniesie ją na drugi i czwarty kwartał. Czym spowodowana jest ta zmiana? Najpewniej narzekaniem graczy na dotychczasowe daty – kolidowały one bowiem w pewien sposób z przerwą profesjonalnych zespołów od rywalizacji.

W wysłanym do organizatorów turniejów mailu Valve wymieniło następujące daty:

  • 11-24 maja 2020,
  • 2-15 listopada 2020,
  • 10-23 maja 2021,
  • 1-14 listopada 2021.

Co bardziej spostrzegawczy zauważą również, że Majory od roku 2020 będą trwały krócej, bo nie trzy, a dwa tygodnie! Najprawdopodobniej przebudowie nie ulegnie jednak format rozgrywek i te nadal będą podzielone na trzy fazy. Wpłynie to bezpośrednio na intensywność zmagań, gdyż jednocześnie odbywało się będzie więcej spotkań, a ich uczestnicy będą mieli mniej czasu na odpoczynek.

Jakie Valve stawia wymagania przed firmami chcącymi zorganizować turnieje rangi Major w CS-ie? Według HLTV amerykańska firma podkreśliła, że ważne jest dla niej, by turniej rozegrany został w strefie czasowej odpowiedniej dla większości kibiców CS:GO. Ponadto, Minory muszą odbyć się w tym samym kraju, co Major, by zminimalizować ryzyko problemów wizowych.

Decyzja o tym, kto zorganizuje Majory w 2020 roku ma zostać podjęta do końca czerwca. Do tego czasu amerykańska firma ma także wstępnie przejrzeć oferty na 2021 rok, jednak nie ma pewności, czy i w tym przypadku zapadną ostateczne rozstrzygnięcia.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Majorach CS:GO i kulisach ich organizacji, to zapraszamy do obejrzenia dwuczęściowego wywiadu z Michałem „Carmakiem” Blicharzem, w którym opowiada on m.in. o współpracy i komunikacji z Valve:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już dziś pierwsze rozstrzygnięcia play-inów MSI 2019

Po pierwszym dniu Mid-Season Invitational 2019 sytuacja w grupie A play-inów stała się nieco bardziej klarowna. Dzisiaj drużyny właśnie z tego zbioru...