Siedem miesięcy trwała współpraca Caspera "cadiaNa" Møllera z North. Duńska organizacja podziękowała dziś bowiem 23-latkowi za jego usługi i poinformowała o pozyskaniu nowego snajpera w postaci Jacoba "JUGiego" Hansena. Dodatkowo rolę prowadzącego skandynawskiej ekipy przejęła jej największa gwiazda – Valdemar "valde" Bjørn Vangså.

cadiaN powrócił na swoją rodzimą scenę pod koniec września ubiegłego roku, gdy North zdecydowało się na rekonstrukcję składu po klęsce na FACEIT Major London 2018. Dwie roszady personalne nie przyniosły jednak spodziewanych efektów, a rezultaty duńskiej piątki wciąż pozostawiały wiele do życzenia. Reprezentanci kopenhaskiej organizacji zawiedli między innymi podczas cyklu kwalifikacyjnego do Intel Extreme Masters Katowice 2019, w trakcie którego otarli się tylko o awans na turniej główny. Wraz z początkiem lutego Duńczycy z pomocą nowego szkoleniowca zaczęli osiągać jednak coraz to lepsze wyniki, lecz nie pozwoliły one Møllerowi obronić swojego miejsca w zespole.

Następcą cadiaNa okazał się JUGi, który ostatni miesiąc spędził poza aktywnym składem OpTic Gaming. To właśnie w barwach tej drużyny 22-letni snajper we wrześniu ubiegłego roku wystąpił na swoim jedynym Majorze, na swoim koncie ma on także 3-4. lokatę na IEM Katowice 2017 czy wicemistrzostwo cs_summit 3. Pozyskanie właśnie Hansena krótko skomentował trener North, Torbjørn "mithR" Nyborg: – JUGi to ogromny talent i jestem przekonany, że będzie radził sobie świetnie w naszych szeregach. Dzięki mojej wcześniejszej współpracy z Jakobem wiem, na co go stać i jestem pewien, że będzie błyszczał dzięki naszej nowej strukturze taktycznej, którą tworzymy. W dodatku valde i Jakob grali już razem w Heroic, co z pewnością też jest pewną zaletą – wyjaśnił Nyborg.

Wobec powyższych roszad skład North obecnie prezentuje się następująco:

  • Philip "aizy" Aistrup
  • Valdemar "valde" Bjørn Vangså
  • Markus "Kjaerbye" Kjærbye
  • Jacob "JUGi" Hansen
  • Nicklas "gade" Gade
  • Torbjørn "mithR" Nyborg – trener

W najbliższych miesiącach North czekają co najmniej trzy występy na prestiżowych turniejach lanowych, z czego najbliższym z nich będą rozgrywki w ramach drugiej fazy grupowej ESL Pro League Season 9. Na przełomie maja i czerwca Duńczycy pojawią się natomiast na DreamHack Masters Dallas 2019, a następnie wezmą udział w finałach Esports Championship Series Season 7.