Nisha
fot. ESL/Adela Sznajder

Najlepsi wracają do gry. Startuje MDL Disneyland Paris Major

Kilka dni temu rozstrzygnięty został OGA Dota Pit Minor 2019, a to może oznaczać tylko jedno. Tak jest, już dziś rozpoczęte zostaną zmagania w ramach czwartego Majora trwającego sezonu Dota Pro Circuit. W MDL Disneyland Paris Major udział weźmie jeden Polak, a mowa oczywiście o Michale „Nishy” Jankowskim.

Przed startem zawodów szesnastu ich uczestników zostało podzielonych na cztery zbiory, w których rywalizacja toczona będzie przez najbliższe dwa dni. Do czynienia będziemy mieli z tradycyjną drabinką podwójnej eliminacji z wszystkimi meczami w trybie BO3. Ten etap rozgrywek będzie miał jednak na celu tylko rozstawienie ekip przed play-offami, w których rozstrzygnięcia także będą padały w górnej i dolnej drabince. Dwie najlepsze formacje z każdego koszyka w fazie pucharowej będą mogły pozwolić sobie na jedną wpadkę, natomiast reszta drużyn postawiona zostanie pod ścianą.

Team Secret z Nishą na pokładzie trafił do grupy B, w której stanie w szranki między innymi z Ninjas in Pyjamas. Skład naszego rodaka na inaugurację zmagań podejmie jednak znacznie mniej doświadczony Team Empire – początek tego meczu zaplanowany jest na 10:00. Wśród innych starć godnych uwagi warto wymienić batalię Fnatic z OG, a także spotkanie Keen Gaming z Teamem Liquid. W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, iż dziś na serwerze pojawią się wszyscy uczestnicy francuskich zawodów.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego dnia MDL Disneyland Paris Major:

4 maja, sobota

Grupa A

10:00 Virtus.pro vs beastcoast BO3
10:00 Team Liquid vs Keen Gaming BO3
13:30 mecz wygranych BO3

Grupa B

10:00 Ninjas in Pyjamas vs Chaos Esports Club BO3
10:00 Team Empire vs Team Secret BO3
13:30 mecz wygranych BO3

Grupa C

17:00 Vici Gaming vs paiN Gaming BO3
17:00 PSG.LGD vs Mineski BO3
20:30 mecz wygranych BO3

Grupa D

17:00 Fnatic vs OG BO3
17:00 Evil Geniuses vs compLexity Gaming BO3
20:30 mecz wygranych BO3

MDL Disneyland Paris Major potrwa do 12 maja. W puli nagród imprezy znalazły się okrągły milion dolarów oraz 15 tysięcy punktów DPC.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rambo żegna się z Cloud9. Powrót valensa na stanowisko trenera

Po zaledwie kilku tygodniach w sztabie szkoleniowym Cloud9 znów doszło do zmian. Rolę głównego trenera ponownie objął Soham "valens" Chowdhury, który...