fot. AGO Esports/Michał Mazurek

Pierwszy krok wykonany! AGO w półfinale kwalifikacji do DH Open Summer

AGO Esports wykonało pierwszy krok w kierunku awansu na DreamHack Open Summer 2019! Polska formacja w ćwierćfinale zamkniętych europejskich eliminacji zmierzyła się z HAVU i po trzech mapach zwyciężyła 2:1. W kolejnej rundzie Jastrzębi czeka pojedynek z Winstrike Teamem.

AGO Esports
2 : 1 HAVU

(kw. DH Open Summer – ćwierćfinał)
(4) 19 11 Dust2 4 22 (7)
4 11
16 6 Train 9 10
10 1
16 9 Mirage 6 11
6 5

Na wybranie Dusta2 zdecydowali się zawodnicy ze Skandynawii, ale patrząc na pierwszych kilkanaście minut pojedynku, można było poddać w wątpliwość tę decyzję. To Jastrzębie wygrały pistoletówkę, która otworzyła koncertową grę Polaków w ataku. Seria zespołu Tomasza „phr-a” Wójcika trwała w sumie dziewięć rund – dopiero przy stanie 9:0 przebudzili się podopieczni HAVU, punktując po raz pierwszy. AGO na półmetku prowadziło 11:4 i było zdecydowanie bliżej osiągnięcia korzystnego dla siebie rezultatu na pierwszej mapie. Druga część starcia lepiej zaczęła się jednak dla drużyny Aaro „hoody’ego” Peltokangasa, a ostatecznie okazało się, że – w porównaniu do pierwszej połówki – role całkowicie się odwróciły. HAVU przejęło inicjatywę i zaczęło coraz mocniej przyciskać AGO do ściany, osiągając w końcu wynik 13:13. Chwilę później Jastrzębie prowadziły 15:14, ale nie zdołały wykończyć przeciwnika, przez co potrzebna była dogrywka. W tej także Damian „Furlan” Kisłowski i jego kompani nie dali rady i zatriumfowało HAVU.

Polacy nie najlepiej zaczęli też pojedynek na Trainie, bo w rundzie pistoletowej ulegli rywalowi, ale chwilę później doprowadzili do wyniku 1:1. Niewiele to jednak dało podopiecznym Mikołaja „miNIr0xa” Michałkówa, gdyż starcie numer trzy trafiło na konto HAVU, a później Finowie zgarnęli także cztery kolejne oczka. Zawodnicy z północnej Europy nie mieli jednak tak udanej drugiej części pierwszej połowy. AGO Esports zdołało podnieść się z kolan, dzięki czemu po piętnastu rundach miało tylko trzy punkty straty do oponenta. Jastrzębie lepiej wyglądały po zmianie stron, gdyż w defensywie oddały Finom zaledwie jedną rundę, zgarniając resztę i wygrywając tym samym 16:10.

Decydującą mapą pojedynku był Mirage, a tam wymarzony początek zaliczyli reprezentanci AGO. Zaczęli oni od wygranych pistoli, a później kontynuowali dominację nad rywalem. W końcu doprowadzili do wyniku 9:0 i wszystko wskazywało na to, że Polacy po piętnastu starciach będą się cieszyć ogromnym prowadzeniem. Stało się jednak inaczej, bo Jastrzębie miały tylko trzy punkty przewagi, a wszystko za sprawą odrodzenia HAVU. W Finów po serii porażek wstąpiły nowe siły i ich ataki stały się skuteczniejsze niż wcześniej.  Zwycięstwo w drugiej rundzie na pistolety na tej mapie przybliżyło naszych rodaków do ostatecznego zwycięstwa, ale gracze ze Skandynawii nie zamierzali odpuszczać. Pogrozili jeszcze przez chwilę podopiecznym AGO, by ostatecznie ci przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali cały mecz 2:1.

W półfinale zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Summer 2019 AGO Esports podejmie Winstrike Team. Spotkanie będzie można oglądać na kanale KXNStudio na Twitchu. Awans na zawody w Szwecji uzyska ostatecznie wyłącznie triumfator całego turnieju.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vega Squadron wygrywa w grupie B i powalczy z Flash Wolves o turniej główny MSI 2019

Poznaliśmy zespół, który zmierzy się z Flash Wolves o udział w turnieju głównym Mid-Season Invitational 2019. Vega Squadron nie zawiodła swoich kibicó...