Za nami ostatnie dzisiejsze spotkanie w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Zespół Patryka "Kermysa" Wojewódzkiego zrehabilitował się za fatalny występ w pierwszym tygodniu rozgrywek i odniósł dzisiaj pierwsze zwycięstwo w tej odsłonie zmagań. PRIDE po zaciętej walce pokonało Katastrofę Awionetki.

Katastrofa Awionetki
0 : 2
PRIDE

Pierwsza zabójstwo powędrowało na konto graczy Katastrofy, jednak w tym samym momencie Orły wyrównały. Ta wymiana otworzyła nam bardzo dynamiczny okres, w którym regularnie dochodziło do wymiany uprzejmości między zawodnikami. Trend ten utrzymywał się aż do 22. minuty, wtedy właśnie na prowadzenie wyszła drużyna Sebastiana "Colora" Czyżyka. To jednak nie trwało długo, bo po chwili PRIDE odpowiedziało i wyrównało stan zabójstw na 12:12, a także zdobyło Barona. Losy tego spotkania ciągle jeszcze nie były rozstrzygnięte, bo rywal Orłów także był w stanie pozbierać się. Co ciekawe, do 30. minuty na mapie padły aż 32 zabójstwa, co czyniło to starcie jedną wielka rzeźnią. W 33. minucie piątka występująca pod banderą organizacji Piotra "neqsa" Lipskiego zgarnęła drugiego Barona, a także wyeliminowała cały wrogi zespół, co zapewniło jej zwycięstwo.

Druga gra znacznie lepiej zaczęła się dla ekipy Adriana "Trymbiego" Trybusa, która nie dość, że przelała pierwszą krew, to błyskawicznie powiększyła swój dorobek, zdobywając aż dziewięć zabójstw do 15. minuty. Na tym etapie Orły posiadały już ponad cztery tysiące monet więcej niż ich rywal. Agresywna gra PRIDE sprawiła, że przed 20. minutą zespół Mateusza "Czajka" Czajki nie dysponował inhibitorem na górnej linii. W momencie pojawienia się Barona, PRIDE było gotowe i natychmiast zdobyło fioletowe wzmocnienie. Z czasem gracze Katastrofy Awionetki zaczęli notować pierwsze eliminacje, a nawet byli w stanie wygrać walkę drużynową w 24. minucie. Próba powrotu do gry zakończyła się jednak w 28. minucie, kiedy PRIDE zdobyło cztery zabójstwa i pozbawiło oponentów środkowego inihibtora. Trzy minuty później Trymbi i spółka wyeliminowali cały wrogi zespół i postawili kropkę nad "i" w tej serii.

To było ostatnie spotkanie na dziś. Rozgrywki w LoL-a powrócą już jutro i wtedy w akcji zobaczymy m.in. obrońców tytułu mistrzowskiego, Illuminar Gaming oraz Wisłę Płock. Więcej szczegółów dotyczących ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znaleźć można w naszej relacji: