Po splicie spędzonym poza europejską czołówką Petter "Hjarnan" Freyschuss będzie miał kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Szwedzki marskman został dzisiaj ogłoszony jako nowy zawodnik EXCEL.

Z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami Starego Kontynentu Hjarnan pożegnał się dość niespodziewanie. Trudno było bowiem uwierzyć w to, że półfinalista Worlds 2018 nie będzie grał w żadnej z najlepszych regionalnych lig na świecie. Jednak w związku z dość późnym rozstaniem z poprzednim pracodawcą, czyli G2 Esports, Szwed znalazł się w niezwykle niekomfortowej sytuacji i po ogłoszeniu statusu wolnego agenta wyznał, że szuka jakiejkolwiek drużyny na wiosenną rundę. Tak dołączył do niemieckiego Ad Hoc Gaming i w ciągu ostatnich miesięcy walczył o mistrzostwo Premier Tour. Dopiero piąte miejsce w rankingu oznaczało jednak brak szans na udział w European Masters, czyli największym turnieju dla drużyn spoza LEC.

Mimo braku sukcesu na niemieckiej scenie Hjarnanem ponownie zainteresowała się formacja z europejskiej czołówki. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie on członkiem głównej piątki EXCEL grającej w LEC, ale biorąc pod uwagę zarówno wypowiedź strzelca w oficjalnym oświadczeniu, jak i ponowne utworzenie duetu z Raymondem "kaSingiem" Tsangiem, taki scenariusz jest wielce prawdopodobny.

Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do LEC i możliwością pomocy EXCEL przy poprawie wyniku z pierwszego splitu na najwyższym europejskim poziomie. Możliwość ponownej gry z kaSingiem też jest świetna i nie mogę się doczekać, by ponownie zacząć grać.

Tak prezentuje się skład EXCEL na chwilę obecną:

Ki "Expect" Dae-han
Rosendo "Send0o" Fuentes
Marc "Caedrel" Robert Lamont
Christian "Taxer" Vendelbo
Fabian "Exileh" Schubert
Joran "Special" Scheffer
Jesper "Jeskla" Klarin Strömberg
Nihat "Innaxe" Dzhelal Aliev
Petter "Hjarnan" Freyschuss
Raymond "Kasing" Tsang
Patryk "Mystiques" Piórkowski

To już druga zmiana w EXCEL w trakcie okienka transferowego przed letnią rundą obecnego sezonu. Na początku maja z drużyną pożegnało się trzech członków sztabu szkoleniowego – Josh "Furndog" Furneaux, Petar "Unlimited" Georgiev oraz Josh "Jarge" Smith. W ich miejsce dołączyli David "DLim" Lim i Tim "Timkiro" Cho, odpowiednio jako trener pierwszego składu oraz akademii.