W połowie kwietnia Vex.esport powróciło na scenę CS:GO z nowym składem opartym na byłych graczach Onca Gaming i Codewise Unicorns. Już po zaledwie kilku tygodniach polska drużyna dokonała jednak roszad personalnych, rozstając się z Olafem "olfiim" Tyszkiewiczem oraz Maciejem "burito" Jędrzejewskim. Ich miejsce zajmą natomiast Adrian "SAYN" Łączyński oraz Alan "mepson" Ciszewski, którzy dla uważnych obserwatorów krajowego podwórka bez wątpienia nie są postaciami anonimowymi. Przed kilkoma dniami zespół pozyskał również nowego szkoleniowca, czyli Vincenta "VinSa" Jozefiaka, który w przeszłości był częścią PRIDE.

Przyczyna zakończenia współpracy z Jędrzejewskim nie jest na chwilę obecną jasna, natomiast Tyszkiewicz zdecydował się powiesić myszkę i klawiaturę na kołek. Uczestnik poprzedniej edycji ESL Mistrzostw Polski w poniedziałek na jednym z portali społecznościowych wystosował następujące oświadczenie: – Informuję, iż z dniem wczorajszym zakończyłem przygodę z CS:GO. Przyczyn jest wiele, aczkolwiek głównie moja frajda z gry jest znikoma i czas, który poświęciłem tej grze jest za duży patrząc na moje "osiągnięcia". Dziękuję wszystkim ludziom, z którymi miałem przyjemność grać – i w zespole, i przeciwko – dodał olfii.

Jeden z wakatów w składzie wypełni SAYN, który na swoim koncie ma występy pod banderą PRIDE. To właśnie z ekipą Orłów pojawił się między innymi na GG League 2018. mepson to z kolei były zawodnik Codewise Unicorns, który podobnie jak Łączyński od kilku miesięcy miał niewiele wspólnego z grą drużynową. Obaj gracze od czasu do czasu próbowali swoich sił w zespołach miksowych, bezskutecznie walcząc o awans na turnieje z cyklu Road to GG League 2019 czy ESL MP Wiosna 2019. Pierwszą okazją do zobaczenia wyżej wspomnianej dwójki w nowych barwach będą piątkowe zmagania w ramach LOTTO Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej, kiedy Vex podejmie AVEZ Esport.

Wobec powyższych zmian skład Vex.esport prezentuje się następująco:

  • Karol "Enzo" Lasota
  • Mateusz "Vanilla" Narbuntowicz
  • Maciej "f1ku" Miklas
  • Adrian "SAYN" Łączyński
  • Alan "mepson" Ciszewski
  • Vincent "VinS" Jozefiak – trener