Wygląda na to, że przygoda Daniela "mertza" Mertza z Heroic powoli dobiega końca. 20-letni snajper został dziś odsunięty od składu formacji, na ten moment nie jest jednak do końca jasne kto zajmie jego miejsce – tego mamy dowiedzieć się dopiero w najbliższym czasie.

Mertz trafił do Heroic w sierpniu ubiegłego roku, kończąc tym samym zaledwie półroczną przygodę z North. W pierwszych miesiącach był on zresztą bardzo ważnym elementem swojej nowej drużyny, wraz z którą sięgnął m.in. po triumf w Games Clash Masters 2018 i TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018. Potem jednak przyszło pierwsze poważne rozczarowanie, bo ekipa nie zdołała dostać się na upragnionego Majora. Co więcej, w tym roku oglądaliśmy ją na zaledwie dwóch lanach.

W ESL Pro League jeszcze jakoś to wyglądało, bo Heroic dostało się do drugiej fazy grupowej, ale już Intel Extreme Masters Sydney było kompletną katastrofą. Co znaczące, podczas australijskiej imprezy mertz był jednym z najsłabszych członków swojego zespołu, nie zaskakuje więc fakt, że w obliczu tego wszystkiego zdecydowano się na coś nowego. Nie wiadomo jednak czym owo "nowe" jest, ani też jaka przyszłość czekać będzie przesuniętego na rezerwę 20-latka.


AKTUALIZACJA: Heroic potwierdziło, że zwolnione przez mertza miejsce zajmie Niels Christian "NaToSaphiX" Sillassen. 22-latek od kilku miesięcy pozostawał bezrobotny pod tym, jak wraz z końcem 2018 roku rozstał się ze Sprout. – Czekałem cierpliwie, ale nadszedł czas, by wrócić do gry. Znalazłem zespół, w który chce się zaangażować, i mam nadzieję, że przede mną długa i pełna sukcesów przygoda z Heroic. Jestem naprawdę wdzięczny i zaszczycony, że tak duża organizacja postanowiła wziąć mnie pod swoje skrzydła – nie krył zadowolenia NaToSaphiX.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Niels Christian “NaToSaphiX” Sillassen
  • Martin „stavn” Lund – testy
  • Luis „peacemaker” Tadeu – trener
  • Daniel „mertz” Mertz – rezerwa