fot. Riot Games

Zmian w Rogue ciąg dalszy. Sencux za burtą

Roszady w dżungli i sztabie szkoleniowym nie były jedynymi, jakie spotkały Rogue w trakcie przerwy między splitami League of Legends European Championship. Amerykańska organizacja ogłosiła dzisiaj, że rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron z dotychczasowym midlanerem, Chresem „Sencuxem” Laursenem.

Duńczyk reprezentował barwy Rogue przez cały wiosenny split LEC, razem z Mateuszem „Kikisem” Szkudlarkiem oraz Martinem „HeaQ” Kordmaa. Pod banderą nowego uczestnika na europejskiej scenie Sencux i spółka zdołali wygrać tylko dwa spotkania z osiemnastu, zajmując na koniec fazy zasadniczej ostatnią lokatę. Nic więc dziwnego, że w obozie Rogue doszło do gruntownej przebudowy składu, której ofiarami stali się już polski dżungler, asystent trenera – Edward „Edward” Abgaryan, a teraz również 20-letni midlaner.

Udało nam się osiągnąć porozumienie z Sencuxem, pozwalające mu na znalezienie nowych wyzwań – oznajmił menedżer drużyny, Tomislav Mihailov. – [Sencux] jest jednym z najbardziej profesjonalnych zawodników, z którymi miałem przyjemność pracować i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – dodał Bułgar.

Tak obecnie prezentuje się skład Rogue:

Kim „Profit” Jun-hyung
Kacper „Inspired” Słoma
Martin „HeaQ” Kordmaa
Kim „Wadid” Bae-in
Simon „fredy122” Payne

To jeszcze nie wszystkie zmiany w Rogue. W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym odejścia Sencuxa organizacja poinformowała, że kolejne zmiany zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieudany debiut NEO w FaZe. Virtus.pro w półfinale 4. tygodnia ECS Season 7

Filip "NEO" Kubski nie będzie zbyt dobrze wspominać swojego debiutu w barwach FaZe Clanu. Legendarny zawodnik i jego nowi koledzy musieli bowiem niesp...