Faza grupowa ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends powoli dobiega końca. Przed nami ostatnie decydujące spotkania w grupie A oraz B, które wyłonią nam wiceliderów poszczególnych klasyfikacji, co przełoży się na lepsze usytuowanie tych drużyn w fazie pucharowej. Dzisiejszego wieczoru w akcji zobaczymy m.in. Wisłę Płock oraz Indictive Esports.

Wieczór rozpoczniemy od spotkania pomiędzy wspomnianym wyżej Indictive a SuperNitro1. Pojedynek ten zapowiada się nad wyraz ciekawie, a to dlatego, że obie formacje są w bardzo dobrej dyspozycji, co potwierdzają ich występy z minionych tygodniach. Pod koniec kwietnia Krystian "Czaru" Przybylski i spółka pokonali Vortex Five, ale ulegli za to devils.one. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku ekipy Damiana "Wyska" Adamczyka, która także rozprawiła się z Vortex Five i poległa w walce z diabłami. Tym samym wszystko wskazuje na to, że czeka nas bardzo wyrównana i zacięta batalia o fotel wicelidera w grupie B.

Jeżeli chodzi o zestawienie A, to dziś zobaczymy walkę Wisły Płock z PRIDE. Zdecydowanie będzie to spotkanie wieczoru, bo obie ekipy już miały ze sobą styczność. W pierwszym tygodniu rozgrywek podopieczni Kacpra "Nahovskyego" Merskiego całkowicie zdeklasowali Orły, które i dziś nie są faworytami tego meczu. Wszystko za sprawą kolejnych (i prawdopodobnie nie ostatnich) zmian osobowych w wyjściowym składzie PRIDE. Przypomnijmy, że kilka dni temu z organizacją Piotra "neqsa" Lipskiego pożegnał się Adrian "Trymbi" Trybus. Fakt ten na pewno wpłynie na formę drużyny.

Poniżej prezentujemy pełny harmonogram dzisiejszych spotkań:

15 maja

Grupa B

18:00 Indictive Esports vs SuperNitro1 BO3

Grupa A

20:30 Wisła Płock vs PRIDE BO3

Oba starcia będzie można śledzić na oficjalnym kanale ESL.TV w serwisie Twitch. Więcej szczegółowych informacji dotyczących ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends znaleźć w naszej relacji tekstowej: