fot. Riot Games

Riot zawiesza platformę turniejową LoL-a w całej Europie

Twórca League of Legends oraz organizator największych esportowych imprez tego tytułu, firma Riot Games, poinformowała o wstrzymaniu największej dostępnej platformy turniejowej – Community Events. Platforma ta, choć wciąż dostępna, niedługo zostanie zamknięta na bliżej nieokreślony czas.

Uruchomiliśmy ją kilka lat temu, aby pomóc organizatorom mniejszych wydarzeń na przeprowadzenie ich online – oznajmił w oficjalnym oświadczeniu jeden z pracowników Riot, ukrywający się pod pseudonimem Verdaloth. – Narzędzie to od tamtego momentu dobrze nam służyło, ale wierzymy, że to dobry czas, aby wykonać krok wstecz i przejrzeć, w jaki sposób ta platforma była używana przez graczy i organizatorów. League of Legends oraz jego społeczność znacząco ewoluowały od momentu wydania Community Events, a my znajdujemy się w zupełnie innym miejscu niż pięć czy sześć lat temu – stwierdził Verdaloth.

Pracownik Riotu przytoczył też kilka wartościowych liczb, obrazujących niemałą popularność platformy. – Tylko w zeszłym roku wsparliśmy ponad 20 tysięcy turniejów w całej Europie oraz wypłaciliśmy RP dla ponad 500 tysięcy graczy. Chcemy teraz poświęcić trochę czasu na analizę użycia tego narzędzia w przeszłości oraz aby przekonać się, co możemy zrobić w przyszłości w celu dalszego wspierania wydarzeń i organizatorów – oznajmił.

Na koniec Verdaloth uspokoił wszystkich pełnych obaw o dotychczas niewypłacone Riot Points. – Jeśli już dokonaliście rejestracji, Wasze RP zostaną wypłacone. (…) Wciąż możecie się również zarejestrować na turnieje utworzone przed zablokowaniem narzędzia, ale na chwilę obecną niemożliwym jest utworzenie nowych wydarzeń – skwitował Verdaloth.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos w finale MSI 2019! G2 Esports po zaciętej batalii pokonuje SK telecom T1!

Po raz pierwszy od inauguracyjnego sezonu doczekaliśmy się Polaka w finale jednego z najbardziej prestiżowych turniejów międzynarodowych League of Leg...