Niestety youngsters kończy udział w UCC Summer Smash bez żadnej wygranej na swoim koncie. Ekipa Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego po porażkach z Epsilon Esports i Vega Squadronem tym razem wyraźnie uznała wyższość Winstrike Teamu.

Winstrike Team 2 : 0 youngsters

(UCC Summer Smash – 2. runda)
16 12 Mirage 3 3
4 0
16 10 Dust2 5 10
6 5
Train

Początek batalii na Mirage'u w żadnym stopniu nie zwiastował sromotnej klęski, jaką nasi rodacy ponieśli na tej mapie. pasha i spółka zgarnęli wszak dwie pierwsze rundy, jednak po zakupieniu karabinów Winstrike Team zmasakrował wręcz polski skład. W trakcie kolejnych pięciu starć Polacy nie wyeliminowali żadnego rywala, a to nie koniec złych wieści. W tej części meczu youngsters zdołało już tylko raz przełamać zgraną defensywę rywali, wobec czego po zmianie stron tylko cud mógł uratować nadwiślańską formację. Ten nie miał jednak dziś miejsca, bo skład z regionu CIS błyskawicznie postawił kropkę nad "i".

Obraz gry nie zmienił się na Duście2, którego Winstrike zaczęło od serii sześciu skutecznych natarć. Co prawda tym razem Krzysztof "Goofy" Górski wraz z kolegami wreszcie znaleźli odpowiedź na działania rywali, lecz stało się to zdecydowanie zbyt późno. Po udanych kilku minutach youngsters znów oddało palmę pierwszeństwa uczestnikom ostatniego Majora, którzy w przerwie cieszyli się z aż pięciu oczek przewagi. Po chwili wspierany dziś przez Alekseya "El1ana" Guseva skład triumfował także w drugiej pistoletówce, stawiając kolejny istotny krok na drodze ku zwycięstwu. Międzynarodowy zespół bez najmniejszych problemów zakończył spotkanie, choć Polacy podjęli jeszcze desperacką próbę odwrócenia losów pojedynku, ostatecznie inkasując łącznie dziesięć punktów.

W UCC Summer Smash udział biorą jeszcze Virtus.pro i x-kom team (legitymujące się obecnie bilansem 2-1) oraz Izako Boars, które ograło dotąd jednego rywala, uznając jednak wyższość dwóch oponentów. Trzy wygrane zapewniają awans do play-offów, trzy porażki oznaczają natomiast pożegnanie z rywalizacją. W puli nagród imprezy znajduje się 30 tysięcy dolarów.