delord
fot. Ultraliga

ESL MP: iHG rywalem devils.one w finale Ścieżki Mistrzów. delord i spółka zwyciężają SN1

Wczorajsze mecze w Ścieżce Pretendentów przyniosły wiele emocji, a także niespodziankę w postaci wygranej Katastrofy Awioneki. Dzisiejsze spotkania w Ścieżce Mistrzów nie były już tak pasjonujące – w obu przypadkach triumfowali faworyci. Lecz o ile wygrana devils.one była naprawdę przekonująca, to Illuminar Gaming musiało zażarcie walczyć o zwycięstwo w meczu z SuperNitro1. Koniec końców jednak to zespół Pawła „delorda” Szabli okazał się lepszy i to on podejmie Diabły w finale Ścieżki Mistrzów.

Illuminar Gaming 2:1 SuperNitro1

SuperNitro1
0:1 Illuminar Gaming
Kackos Konektiv
Wysek Rybson
Warszi Kashtelan
Kehvo puki style
Rufus delord

Pierwszą krew już w szóstej minucie przelał Łukasz „puki style” Zygmunciak, a chwilę później z pomocą kompanów pokonał również Smoka Powietrza. W przeciągu pierwszych dziesięciu minut iHG aż pięć razy zadali śmiertelny cios rywalom, a w każdej eliminacji udział brał Artur „Rybson” Gębicz. W tym momencie SuperNitro1 wzięło się do odrabiania strat, ba – pod względem złota graczom SN1 udało się nawet wysunąć na prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, a po wygranych walkach w 18. i 21. minucie oraz przede wszystkim kradzieży Nashora w wykonaniu Rybsona iHG zaczęło niepodzielnie rządzić na mapie. Po utracie inhibitora na midzie SN1 musiało w pełni skoncentrować się na obronie nexusa, ale już w 26. minucie okazało się, że nie ma na to większych szans. Po wyłączeniu czterech rywali Illuminar mogło bez przeszkód przypieczętować wygraną w pierwszej potyczce.

Illuminar Gaming 0:1 SuperNitro1
Konektiv Kackos
Rybson Wysek
Kashtelan Warszi
puki style Kehvo
delord Rufus

W porównaniu do pierwszego starcia Rybson wyglądał znacznie gorzej po zamianie stron. Nie dość, że oddał pierwszą krew po dość wątpliwym wejściu w dżunglę oponenta, to w przeciągu kolejnych minut poświęcił dwa kolejne fragi, podczas gdy Damian „Wysek” Adamczyk radził sobie coraz lepiej. Ten razem z Krzysztofem „Kackosem” Kubziakowskim dominował w górnej części mapy, ale tak dobrze nie szło SuperNitro1 na dolnej alei. Co więcej, do gry wrócił Rybson, dzięki czemu iHG wyszło nawet na prowadzenie w wyniku zabójstw, lecz wciąż borykało się z deficytem w funduszach.

Po upływie dwudziestej minuty oglądaliśmy już teatr jednego aktora, którym był Marcin „Warszi” Surała. Jego Kassadin w zasadzie samodzielnie rozprawiał się z rywalami, przez co w 26. minucie osiągnął status legendarnego. Wkrótce po tym na konto SN1 powędrował również Baron, a ten okazał się gwoździem do trumny Illuminar w tym starciu. Nieoficjalny quadra kill Warsziego przypieczętował wygraną SuperNitro1 i wyrównanie w serii.

SuperNitro1 0:1 Illuminar Gaming
Kackos Konektiv
Wysek Rybson
Warszi Kashtelan
Kehvo puki style
Rufus delord

Mimo iż na górnej alei rządził w początkowych minutach Kackos, na bocie warunki dyktował duet Illuminar Gaming. Dzięki temu mimo deficytu w złocie iHG zdobyło pierwszego, ważnego Smoka Ognia. Co więcej po udanej akcji w dolnej części mapy delord i spółka odrobili straty w funduszach i nawet mimo utraty pierwszej wieży szala zwycięstwa była po ich stronie. W 19. minucie Illuminar zabiło trzeciego Infernala, a do tego czwartego fraga zapisał na koncie Gaweł „Kashtelan” Paprzycki. Jego Irelia była zdecydowanie bardziej efektywna w teamfightach, aniżeli Zed należący do Warsziego.

Gdy w 22. minucie Illuminar Gaming wreszcie położyło swoje ręce na Nashorze wydawało się, że koniec meczu jest już tylko kwestią czasu. Chwilę później jednak świetnie rozegrana walka drużynowa w wykonaniu SuperNitro1 znacznie osłabiła potencjał fioletowego wzmocnienia i dała iskierkę nadziei na wygraną SN1. To był jednak przedostatni przebłysk geniuszu w wykonaniu zespołu Wyska – jako ostatni nadzieję swojej drużynie chciał przywrócić Warszi, w niebywałych okolicznościach kradnąc Nashora. Na nieszczęście SN1 różnica była już zbyt duża, aby iHG potrzebowało fioletowego wzmocnienia do wygranej. Po natarciu górną linią i wyłączeniu wszystkich przeciwników Illuminar dopełniło dzieła zniszczenia i zapewniło sobie miejsce na finałach lanowych ESL MP.

Choć poznaliśmy już obu finalistów Ścieżki Mistrzów, do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze Ścieżka Pretendentów. Na chwilę obecną znajdują się w niej cztery formacje, ale tylko jedną z nich zobaczymy na finałach lanowych. Więcej informacji dotyczących ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO i spółka przegrywają z OpTic i kończą zmagania w ECS Season 7

Filip "NEO" Kubski i jego FaZe Clan zakończyli swoją przygodę w siódmym sezonie Esports Championship Series. Polak i jego nowi partnerzy okazali się s...

>