Na dwa miesiące przed startem Intel Extreme Masters Chicago 2019 poznaliśmy pierwsze dwie formacje, które na pewno wystąpią na nadchodzącym turnieju. Są nimi Team Liquid oraz ENCE, czyli odpowiednio druga i trzecia drużyna świata według serwisu HLTV.

Obecność Liquid w ścisłej światowej czołówce to od wielu miesięcy coś oczywistego – zespół ze Stanów Zjednoczonych w minionym roku ustąpił miejsca tylko mocarnemu Astralis, często kończąc rywalizację tuż za plecami utytułowanych Duńczyków. Z kolei ENCE to twór względnie nowy. Fiński skład został wszak powołany do życia nieco ponad rok temu i zanotował dość niemrawy start, by następnie stopniowo budować swoją pozycję. Niemniej prawdziwy przełom nastąpił dopiero podczas IEM Katowice 2019, gdzie Aleksi "allu" Jalli i spółka niespodziewanie dotarli aż do wielkiego finału, ogrywając po drodze m.in. Natus Vincere oraz wspomniane Liquid.

Na ten moment pewne udziału są następujące drużyny:

ENCE Team Liquid

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.