x-kom team potwierdza swoją wysoką formę i melduje się w finale warszawskich eliminacji do Games Clash Masters 2019. Piątka Pawła "innocenta" Mocka bez większych problemów poradziła sobie z Codewise Unicorns.

x-kom team 2 : 0 Codewise Unicorns

(Meet Point – półfinał)
16 10 Nuke 5 8
6 3
16 12 Dust2 3 6
4 3
Mirage

Pistoletówka oraz kolejne starcie powędrowały na konto Codewise Unicorns, lecz po zakupieniu karabinów x-kom udowodnił, iż wybór Nuke'a nie był przypadkowy. Ekipa Pawła "reatza" Jańczaka zaprezentowała nam naprawdę zgraną defensywę, czego efektem było aż dziesięć oczek zdobytych z rzędu. Pod koniec pierwszej połowy wigor odzyskały co prawda Jednorożce, lecz po zmianie stron gracze spod znaku iksa nie marnowali już czasu. Cztery skuteczne ataki pozwoliły tej drużynie znacząco przybliżyć się do triumfu, który był już wtedy tylko kwestią formalności. CU przedłużyło jeszcze nieco pojedynek inkasując trzy punkty, lecz wkrótce i tak opuszczało serwer na tarczy.

Dwie rundy dla x-komu, jedna dla Codewise Unicorns – tak wyglądała początkowa faza batalii na Duście2. Prawidłowość ta została przerwana dopiero w dziewiątym starciu, kiedy Michał "mono" Gabszewicz i spółka znów zaczęli uciekać z wynikiem. Natarcia wiceliderów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 raz za razem przełamywały defensywę rywali, którzy, trzeba to przyznać, nie byli w stanie w żaden sposób na nie zareagować. Bezradność Jednorożcy szczególnie widoczna była w trakcie trzynastej potyczki, gdy Daniel "STOMP" Płomiński popisał się wygranym clutchem 1vs3. Chwilę później tego samego dokonał mono i jasne stało się, iż CU będzie musiało liczyć na cud. Ten jednak nie miał miejsca nawet pomimo pistoletówki zgarniętej przez podopiecznych Damiana "MdN-a" Kisielewskiego. Krótka wymiana ciosów, która nastąpiła chwilę później, faworyzowała oczywiście x-kom, który błyskawicznie postawił kropkę nad "i".

W wielkim finale imprezy, którego stawką będzie bilet na Games Clash Masters 2019, x-kom team jutro o 13:00 podejmie Actina PACT. Obie te ekipy już dziś wystąpią jednak w pierwszych otwartych eliminacjach do europejskiego Minora, z których relację na żywo prowadzimy pod tym adresem. Szczegółowe informacje na temat odbywającego się na PGE Narodowym Meet Pointu możecie natomiast znaleźć w tutaj.