Zakończył się kolejny bardzo emocjonujący tydzień. Już od samego jego początku byliśmy świadkami wielu pasjonujących wydarzeń na scenie esportowej, a w ubiegły weekend mogliśmy się przyglądać polskim ekipom dzielnie walczącym o zamknięte kwalifikacje do Minora. Ponadto poznaliśmy szczegóły dotyczące konfliktu Tfue z FaZe Clanem, a Filip "NEO" Kubski wygrał swój pierwszy mecz w barwach nowej organizacji. O tych i wielu innych ciekawych zdarzeniach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Polacy bez awansu do zamkniętych kwalifikacji do Minora

W ubiegły weekend miały miejsce pierwsze otwarte kwalifikacje do europejskiego Minora. Mimo że do 1/8 finału dotarło aż pięć polskich drużyn, ani jedna z nich nie zdołała awansować do zamkniętych eliminacji. Najdalej zaszedł Actina PACT, który w półfinale imprezy przegrał z NoChance.

https://cybersport.pl/202862/pierwsze-otwarte-eliminacje-do-minora-nie-dla-polakow/

NEO z pierwszym zwycięstwem w FaZe Clanie

Zakończyły się zmagania w ramach fazy zasadniczej 7. sezonu Esports Championship Series. W piątym tygodniu rozgrywek reprezentanci Virtus.pro już na starcie przegrali z Fnatic 1:2, lecz kilka godzin później ekipa Filipa "NEO" Kubskiego pokonała G2 Esports 2:1. FaZe Clan nie zdołał jednak przebrnąć przez półfinał, w którym lepszy okazał się OpTic Gaming.

https://cybersport.pl/202080/g2-pokonane-neo-z-pierwsza-wygrana-w-barwach-faze/

Gambit zawiesza swój skład CS:GO

Prawie dwa lata temu Gambit Esports podnosiło puchar na głównej scenie Tauron Areny w Krakowie. Po wygraniu Majora forma zawodników ze Wspólnoty Niepodległych Państw znacząco jednak spadła. Po wielu miesiącach bez kolejnych zwycięstw organizacja postanowiła ostatecznie pożegnać się ze swoim głównym składem CS:GO.

https://cybersport.pl/202087/gambit-zawiesza-pierwszy-sklad-csgo-i-zapowiada-powrot-pod-koniec-roku/

Konflikt Tfue z FaZe. Organizacja ujawnia kontrakt

W ostatnich dniach gorący był temat konfliktu Tfue z FaZe Clanem. Znany streamer pozwał organizację za nieuczciwe praktyki i zamieszczanie w umowach skrajnie niekorzystnych zapisów.

https://cybersport.pl/202490/ciag-dalszy-konfliktu-pomiedzy-tfue-a-faze-clanem-poznalismy-szczegoly-umowy-zawodnika/

Czy powstanie mobilna wersja League of Legends?

Zgodnie z doniesieniami Reutersa, Riot Games pracuje z Tencent Holdings Ltd nad wersją League of Legends przeznaczoną na urządzenia mobilne. Prace nad grą mają już trwać od roku, lecz według źródeł znanej agencji nie zobaczymy LoL-a na smartphone'y co najmniej do początku 2020.

https://cybersport.pl/202229/powstanie-mobilna-wersja-league-of-legends/

Znamy datę finałów ESL Mistrzostw Polski

Internetowe rozgrywki w ramach ESL Mistrzostw Polski szybko zmierzają ku końcowi. W związku z tym organizatorzy turnieju opublikowali informacje dotyczące finałów znanej polskiej ligi. Te odbędą się 7-9 czerwca w ESL Arenie w Katowicach. W zawodach wezmą udział najlepsze drużyny LoL-a i CS:GO z naszego kraju, a łączna pula nagród wyniesie aż 260 tysięcy złotych!

https://cybersport.pl/202570/znamy-date-i-miejsce-finalow-esl-mp-wystartowala-sprzedaz-biletow/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.